EM i skiskyting 1998
EM i skiskyting 1998 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Skiskyting | ||
Arrangør | International Biathlon Union | ||
Vertsby | Minsk | ||
Vertsland | Belarus | ||
Arena(er) | Minsk | ||
Dato | 1998 | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
Windischgarsten 1997 – Izjevsk 1999 |
EM i skiskyting 1998 (europamesterskapet i skiskyting) ble arrangert i Minsk i Belarus i 1998.[1]
Resultater
U26
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
10 km sprint[2] | Jēkabs Nākums | Aleksandr Popov | Ilmārs Bricis |
12,5 km jaktstart[3] | Gunar Bretschneider | Ilmārs Bricis | Oļegs Maļuhins |
20 km normaldistanse[4] | Sergej Rozjkov | Stefan Hodde | Ilmārs Bricis |
4 × 7.5 km stafett[5] | Tyskland Ulf Karkoschka Marko Morgenstern Mark Kirchner Gunar Bretschneider | Norge Kjetil Sæter Kim Skutbergsveen Bård Mjølne Stig-Are Eriksen | Belarus Igor Pesterev Aleksandr Ivanovski Ivan Pesterev Dmitrij Sjijov |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
7,5 km sprint[6] | Nadezjda Talanova | Natalja Permiakova | Peggy Wagenführ |
10 km pursuit[7] | Nadezjda Talanova | Janet Klein | Peggy Wagenführ |
15 km individual[8] | Nadezjda Talanova | Svetlana Tsjernousova | Irina Diatsjkova |
3 × 6 km stafett[9] | Tyskland | Russland | Finland Satu Pöntiö Anna-Liisa Rasi Annukka Mallat |
Junior
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
10 km sprint[10] | Andrej Prokunin | Janni Hakkinen | Danilo Kodela |
12,5 km pursuit[11] | Janni Hakkinen | Dmitrij Babitsj | Aleksej Boltenko |
20 km normaldistanse[12] | Aleksej Korobejnikov | Bartołomej Holec | Aleksandr Ustinov |
4 × 7.5 km stafett[13] | Russland Aleksej Boltenko Dmitrij Babitsj Andrej Prokunin Aleksej Korobejnikov | Ukraina Oleksandr Bilanenko Dmytro Borodenko Oleksandr Khvostenko Oleh Babych | Finland Janni Häkkinen Juha Hööpakka Jarkko Raajala Timo Saarenpää |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
7,5 km sprint[14] | Gro Marit Istad Kristiansen | Magdalena Gwizdoń | Lenka Faltusová |
10 km pursuit[15] | Larisa Pitateleva | Agnieszka Wanżewicz | Liv Kjersti Eikeland |
15 km individual[16] | Liv Kjersti Eikeland | Natalja Geleverija | Anna Bogalij |
3 × 6 km stafett[17] | Russland | Polen | Tsjekkia Zdeňka Vejnarová Jana Pesková Lenka Faltusová |
Medaljetabell
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Russland | 9 | 4 | 3 | 16 |
2 | Tyskland | 3 | 2 | 2 | 7 |
3 | Norge | 2 | 1 | 1 | 4 |
4 | Latvia | 1 | 1 | 3 | 5 |
5 | Finland | 1 | 1 | 2 | 4 |
6 | Polen | 0 | 4 | 0 | 4 |
7 | Belarus | 0 | 2 | 2 | 4 |
8 | Ukraina | 0 | 1 | 0 | 1 |
9 | Tsjekkia | 0 | 0 | 2 | 2 |
10 | Slovenia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Eksterne lenker
- Resultater hos biathlonresults.com
Referanser
- ^ «Biathlon European Championships».
- ^ Resultater hos sport123.com
- ^ Resultater hos sport123.com
- ^ Resultater hos sport123.com
- ^ Resultater hos sport123.com
- ^ Resultater hos sports123.com
- ^ Resultater hos sports123.com
- ^ Resultater fra avisen Sport Express
- ^ Resultater hos sports123.com
- ^ Resultater fra avisen Sport Express
- ^ Resultater fra avisen Sport Express
- ^ «Resultater hos biathlon.life». Arkivert fra originalen 4. november 2022. Besøkt 4. november 2022.
- ^ «Resultater hos biathlon.life». Arkivert fra originalen 4. november 2022. Besøkt 4. november 2022.
- ^ «Resultater hos biathlon.life». Arkivert fra originalen 4. november 2022. Besøkt 4. november 2022.
- ^ «Resultater hos biathlon.life». Arkivert fra originalen 4. november 2022. Besøkt 4. november 2022.
- ^ «Resultater hos biathlon.life». Arkivert fra originalen 4. november 2022. Besøkt 4. november 2022.
- ^ «Resultater hos biathlon.life». Arkivert fra originalen 4. november 2022. Besøkt 4. november 2022.
- v
- d
- r
- Kontiolax 1994
- Le Grand-Bornand 1995
- Ridnaun 1996
- Windischgarsten 1997
- Minsk 1998
- Izjevsk 1999
- Zakopane 2000
- Maurienne 2001
- Kontiolax 2002
- Forni Avoltri 2003
- Minsk 2004
- Novosibirsk 2005
- Langdorf 2006
- Bansko 2007
- Nové Město 2008
- Ufa 2009
- Otepää 2010
- Ridnaun 2011
- Osrblie 2012
- Bansko 2013
- Nové Město 2014
- Otepää 2015
- Tjumen 2016
- Duszniki-Zdrój 2017
- Ridnaun 2018
- Minsk 2019
- Minsk 2020
- Duszniki-Zdrój 2021
- Arber 2022
- Lenzerheide 2023
- Osrblie 2024
Autoritetsdata