Friidrett |
Løpsøvelser |
100 m | | menn | | kvinner |
200 m | | menn | | kvinner |
400 m | | menn | | kvinner |
800 m | | menn | | kvinner |
1500 m | | menn | | kvinner |
5000 m | | menn | | kvinner |
10 000 m | | menn | | kvinner |
100 m hekk | | | | kvinner |
110 m hekk | | menn | | |
400 m hekk | | menn | | kvinner |
3000 m hinder | | menn | | |
4×100 m stafett | | menn | | kvinner |
4×400 m stafett | | menn | | kvinner |
Landeveisøvelser |
Maraton | | menn | | kvinner |
10 km kappgang | | | | kvinner |
20 km kappgang | | menn | | |
50 km kappgang | | menn | | |
Tekniske øvelser |
Lengdehopp | | menn | | kvinner |
Tresteg | | menn | | kvinner |
Høydehopp | | menn | | kvinner |
Stavsprang | | menn | | kvinner |
Kulestøt | | menn | | kvinner |
Diskoskast | | menn | | kvinner |
Spydkast | | menn | | kvinner |
Sleggekast | | menn | | |
Sammensatte øvelser |
Sjukamp | | | | kvinner |
Tikamp | | menn | | |
|
Dette er de offisielle resultatene for øvelsen Stavsprang damer ved EM i friidrett 1998 i Budapest, Ungarn som ble avholdt den 21. august 1998. Dette var første gang stavsprang damer var øvelse ved utendørs-EM.
Norge var ikke representert i øvelsen.
Medaljevinnere
Gull. | Sølv. | Bronse. |
Anzjela Balakhonova, Ukraina | Nicole Rieger-Humbert, Tyskland | Yvonne Buschbaum, Tyskland |
Rekorder før mesterskapet
Utvikling av mesterskapsrekorder |
Mesterskapsrekord | Øvelsen ble arrangert for første gang | | | |
Resultater
Kvalifisering
Gruppe A
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentarer |
1. | Zsuzsanna Szabó | Ungarn | 4,15 m | Kvalifisert til finalen |
2. | Monika Pyrek | Polen | 4,15 m |
3. | Nastja Ryjikh | Tyskland | 4,10 m |
4. | Monique de Wilt | Nederland | 4,10 m |
4. | Francesca Dolcini | Italia | 4,10 m |
6. | Mar Sánchez | Spania | 4,00 m |
7. | Caroline Ammel | Frankrike | 4,00 m | |
8. | Doris Auer | Østerrike | 4,00 m | |
9. | Daniela Bártová | Tsjekkia | 4,00 m | |
9. | Marie Rasmussen | Danmark | 4,00 m | |
11. | Þórey Edda Elísdóttir | Island | 3,80 m | |
12. | Georgia Tsiligiri | Hellas | 3,80 m | |
13. | Teja Melink | Slovenia | 3,40 m | |
— | Emma Hornby | Storbritannia | — | Ikke noe resultat |
— | Jelena Belyakova | Russland | — |
Gruppe B
Finalen
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentarer |
01 . | Anzjela Balakhonova | Ukraina | 4,31 m | |
02 . | Nicole Rieger-Humbert | Tyskland | 4,31 m | |
03 . | Yvonne Buschbaum | Tyskland | 4,31 m | |
4. | Gabriela Mihalcea | Romania | 4,15 m | |
4. | Monique de Wilt | Nederland | 4,15 m | |
4. | Nastja Ryjikh | Tyskland | 4,15 m | |
7. | Monika Pyrek | Polen | 4,15 m | |
8. | Zsuzsanna Szabó | Ungarn | 4,15 m | |
9. | Vala Flosadóttir | Island | 4,15 m | |
10. | Mar Sánchez | Spania | 4,05 m | |
11. | Dana Cervantes | Spania | 4,05 m | |
12. | Pavla Hamáčková | Tsjekkia | 3,95 m | |
12. | Ester Szemeredi | Ungarn | 3,95 m | |
14. | Francesca Dolcini | Italia | 3,95 m | |
— | Svetlana Abramova | Russland | — | Ikke noe gyldig resultat |
Eksterne lenker
|
---|
|
Menn: EM, VM, OL • Kvinner: EM, VM, OL |
Autoritetsdata