EM i friidrett 1994 – 110 meter hekk menn
Friidrett | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
3000 m | kvinner | |||
5000 m | menn | |||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | |||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
10 km kappgang | kvinner | |||
20 km kappgang | menn | |||
50 km kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | |||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | |||
Sammensatte øvelser | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn |
Dette er de offisielle resultatene i øvelsen 110 meter hekk herrer ved EM i friidrett 1994 i Helsingfors, Finland. Finalen ble avholdt 12. august.
Gaute Gundersen representerte Norge, men klarte ikke komme videre fra de innledende heatene.
Medaljevinnere
Gull. | Sølv. | Bronse. |
Colin Jackson, Storbritannia | Florian Schwarthoff, Tyskland | Tony Jarrett, Storbritannia |
Resultater
Kvalifikasjon heat
- Avholdt 11. august
Heat 1
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1. | Florian Schwarthoff | Tyskland | 13,31 | Kvalifisert til semifinaler |
2. | Laurent Ottoz | Italia | 13,52 | |
3. | Thomas Kearns | Irland | 13,60 | |
4. | Claes Albihn | Sverige | 13,72 | |
5. | Igor Kováč | Slovakia | 13,72 | |
6. | Tibor Bedi | Ungarn | 13,94 | |
7. | Gunnar Schrör | Sveits | 13,98 | |
— | Igors Kazanovs | Latvia | — | Startet ikke |
Heat 2
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1. | Colin Jackson | Storbritannia | 13,16 | Kvalifisert til semifinaler |
2. | Dan Philibert | Frankrike | 13,43 | |
3. | Mike Fenner | Tyskland | 13,49 | |
4. | Niklas Eriksson | Sverige | 13,65 | |
5. | Kai Kyllonen | Finland | 13,67 | |
6. | Mikhail Ryabukhin | Belarus Belarus | 13,87 | |
7. | Levente Csillag | Ungarn | 14,02 | |
8. | Guntis Peders | Latvia | 15,57 |
Heat 3
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1. | Mark McKoy | Østerrike | 13,50 | Kvalifisert til semifinaler |
2. | Andy Tulloch | Tyskland | 13,52 | |
3. | Claude Edorh | Tyskland | 13,53 | |
4. | Gheorghe Boroi | Romania | 13,64 | |
5. | Jyrki Kahkonen | Finland | 13,65 | |
6. | Hubert Grossaard | Belgia | 13,67 | |
7. | Mathieu Jouys | Frankrike | 13,78 | |
8. | Sean Cahill | Irland | 14,16 |
Heat 4
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1. | Tony Jarrett | Storbritannia | 13,43 | Kvalifisert til semifinaler |
2. | Antti Haapakoski | Finland | 13,49 | |
3. | Jonathan N'Senga | Belgia | 13,66 | |
4. | Gaute Gundersen | Norge | 13,77 | |
5. | Vincent Clarico | Frankrike | 13,81 | |
6. | Patrik Torkelsson | Sverige | 13,85 | |
7. | Robin Korving | Nederland | 14,31 | |
— | Vladimir Belokon | Ukraina | — | Fullførte ikke |
Semifinaler
- Avholdt 12. august
Semifinale 1
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1. | Colin Jackson | Storbritannia | 13,04 | Kvalifisert til finalen |
2. | Dan Philibert | Frankrike | 13,45 | |
3. | Gheorghe Boroi | Romania | 13,53 | |
4. | Mike Fenner | Tyskland | 13,55 | |
5. | Andy Tulloch | Tyskland | 13,62 | |
6. | Jonathan N'Senga | Belgia | 13,69 | |
7. | Jyrki Kahkonen | Finland | 13,73 | |
— | Mark McKoy | Østerrike | — | Startet ikke |
Semifinale 2
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1. | Tony Jarrett | Storbritannia | 13,31 | Kvalifisert til finalen |
2. | Florian Schwarthoff | Tyskland | 13,32 | |
3. | Claude Edorh | Tyskland | 13,47 | |
4. | Antti Haapakoski | Finland | 13,52 | |
5. | Laurent Ottoz | Italia | 13,53 | |
6. | Thomas Kearns | Irland | 13,60 | |
7. | Kai Kyllonen | Finland | 13,63 | |
8. | Niklas Eriksson | Sverige | 13,67 |
Finalen
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat |
---|---|---|---|
01 . | Colin Jackson | Storbritannia | 13,08 |
02 . | Florian Schwarthoff | Tyskland | 13,16 |
03 . | Tony Jarrett | Storbritannia | 13,23 |
4. | Claude Edorh | Tyskland | 13,41 |
5. | Mike Fenner | Tyskland | 13,53 |
6. | Antti Haapakoski | Finland | 13,54 |
7. | Dan Philibert | Frankrike | 13,54 |
8. | Gheorghe Boroi | Romania | 13,61 |
Eksterne lenker
- Resultater
- v
- d
- r
- 1934: József Kovács
- 1938: Donald Finlay
- 1946: Håkan Lidman
- 1950: André-Jacques Marie
- 1954: Jevgenij Bulantsjik
- 1958: Martin Lauer
- 1962: Anatolij Mikhailov
- 1966: Eddy Ottoz
- 1969: Eddy Ottoz
- 1971: Frank Siebeck
- 1974: Guy Drut
- 1978: Thomas Munkelt
- 1982: Thomas Munkelt
- 1986: Stéphane Caristan
- 1990: Colin Jackson
- 1994: Colin Jackson
- 1998: Colin Jackson
- 2002: Colin Jackson
- 2006: Staņislavs Olijars
- 2010: Andy Turner
- 2012: Sergej Sjubenkov
- 2014: Sergej Sjubenkov
- 2016: Dimitri Bascou
- 2018: Pascal Martinot-Lagarde
- 2022: Asier Martínez
- 2024: Lorenzo Simonelli
Menn: EM, VM, OL • Kvinner: EM, VM, OL