Afrikamesterskapet i friidrett 2010 – 200 meter menn
Øvelser ved Afrikamesterskapet i friidrett 2010 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
400 m | menn | kvinner | ||||
800 m | menn | kvinner | ||||
1500 m | menn | kvinner | ||||
5000 m | menn | kvinner | ||||
10 000 m | menn | kvinner | ||||
100 m hekk | kvinner | |||||
110 m hekk | menn | |||||
400 m hekk | menn | kvinner | ||||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||||
4×400 m stafett | menn | kvinner | ||||
Landeveisøvelser | ||||||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||||
Tekniske øvelser | ||||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||||
Tresteg | menn | kvinner | ||||
Høydehopp | menn | kvinner | ||||
Stavsprang | menn | kvinner | ||||
Kulestøt | menn | kvinner | ||||
Diskoskast | menn | kvinner | ||||
Spydkast | menn | kvinner | ||||
Sleggekast | menn | kvinner | ||||
Sammensatte øvelser | ||||||
Sjukamp | kvinner | |||||
Tikamp | menn |
Øvelsen 200 meter menn ved Afrikamesterskapet i friidrett 2010 ble avholdt 31. juli–1. august.
Medaljevinnere
Gull | Sølv | Bronse |
Amr Ibrahi Mostafa Seoud Egypt | Ben Youssef Meité Elfenbenskysten | Simon Magakwe Sør-Afrika |
Resultater
Forsøksheat
Kvalifisering: De to første i hvert heat (Q) og de åtte raskeste ellers (q) kvalifiserte seg til semifinalene.
Plass | Heat | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 1 | 1 | Obinna Metu | Nigeria | 20,82 | Q |
02 2 | 8 | Ben Youssef Meité | Elfenbenskysten | 20,90 | Q |
03 3 | 5 | Amr Ibrahi Mostafa Seoud | Egypt | 20,95 | Q |
04 4 | 2 | Anderson Mureta Mutegi | Kenya | 20,99 | Q |
05 5 | 8 | Allah Laryea-Akrong | Ghana | 21,01 | Q |
06 6 | 3 | Fanuel Kenosi | Botswana | 21,10 | Q |
07 7 | 6 | Aziz Ouhadi | Marokko | 21,13 | Q |
08 8 | 2 | Fred Agbaje | Nigeria | 21,16 | Q |
09 9 | 8 | Hitjivirue Kaanjuka | Namibia | 21,20 | q |
10 | 1 | Simon Magakwe | Sør-Afrika | 21,25 | Q |
11 | 8 | Delivert Kimbembe | Republikken Kongo | 21,25 | q |
12 | 2 | Ali Ngaimoko | Uganda | 21,27 | q |
13 | 8 | Kipkemoi Soy | Kenya | 21,29 | q, SB |
14 | 5 | Thuso Mpuang | Sør-Afrika | 21,33 | Q |
15 | 7 | Mouhamadou Lamine Niang | Senegal | 21,36 | Q |
16 | 1 | Nana Kofi Sanah | Ghana | 21,37 | q |
17 | 1 | Eric Milazar | Mauritius | 21,40 | q |
18 | 3 | Stephen Barasa | Kenya | 21,41 | Q, SB |
19 | 6 | Fabrice Coiffic | Mauritius | 21,43 | Q |
20 | 7 | Lehata Mosito | Lesotho | 21,48 | Q |
21 | 3 | Abdourahmane Ndour | Senegal | 21,50 | q |
22 | 3 | Suwaibu Sanneh | Gambia | 21,50 | q |
23 | 6 | Hua Wilfrieds Serg Koffi | Elfenbenskysten | 21,52 | |
24 | 2 | Pierre Paul Bisseck | Kamerun | 21,53 | |
25 | 1 | Moussa Sissoko | Mali | 21,54 | |
26 | 4 | Mhadjou Youssouf | Komorene | 21,55 | Q |
27 | 4 | Emmanuel Kubi | Ghana | 21,57 | Q |
28 | 3 | Jesse Urikhob | Namibia | 21,64 | |
29 | 7 | Idrissa Adam | Kamerun | 21,66 | |
30 | 6 | Titus Kafunda | Zambia | 21,72 | |
30 | 5 | Ogho-Oghene Egwero | Nigeria | 21,72 | |
32 | 5 | Saviour Kombe | Zambia | 21,95 | |
33 | 8 | Hago Tadesse | Etiopia | 21,97 | |
34 | 7 | Siapade Marius Loua | Elfenbenskysten | 22,01 | |
35 | 5 | Lazarous Inya | Uganda | 22,04 | |
36 | 6 | Neddy Marie | Seychellene | 22,12 | |
37 | 6 | Ousmane Jibba | Gambia | 22,13 | |
38 | 4 | Augustino Mande | Tanzania | 22,14 | |
39 | 8 | Leeroy Henriette | Seychellene | 22,19 | SB |
40 | 7 | Abyot Lencho | Etiopia | 22,22 | |
41 | 1 | François Belinga | Kamerun | 22,26 | |
42 | 1 | Ghyd Olonghot | Republikken Kongo | 22,32 | |
43 | 4 | Anthony Okiror | Uganda | 22,44 | |
44 | 1 | Laurent Masatu | Tanzania | 22,59 | |
45 | 7 | Mafo Tshihinga | Den demokratiske republikken Kongo | 22,69 | |
46 | 6 | Dylan Rensburg | Zimbabwe | 22,75 | |
47 | 7 | Saidi Hamsi Ndayisaba | Rwanda | 22,93 | |
48 | 8 | Kabongo Mulumba | Den demokratiske republikken Kongo | 23,22 | |
98 | 4 | Tezera Chamia | Etiopia | 99,98 DNF | |
99 | 2 | Innocent Bologo | Burkina Faso | 99,99 DNS | |
99 | 2 | Mohamed Khawaja | Libya | 99,99 DNS | |
99 | 2 | Musa Mlekwa | Tanzania | 99,99 DNS | |
99 | 3 | Wilfried Bingangoye | Gabon | 99,99 DNS | |
99 | 3 | Ibrahim Kabia | Sierra Leone | 99,99 DNS | |
99 | 3 | Felix Mwango | Malawi | 99,99 DNS | |
99 | 4 | Brian Dzingai | Zimbabwe | 99,99 DNS | |
99 | 4 | Gérard Kobéané | Burkina Faso | 99,99 DNS | |
99 | 5 | Narcisse Dingamyo | Tsjad | 99,99 DNS | |
99 | 5 | Momodou Lamin Kujabi | Gambia | 99,99 DNS | |
99 | 5 | Michael Taapatsa | Zimbabwe | 99,99 DNS | |
99 | 6 | Nicolau Ernesto Palanca | Angola | 99,99 DNS | |
99 | 7 | Ahmed Ondimba Bongo | Mauritius | 99,99 DNS |
Semifinaler
Kvalifisering: De to første i hver semifinale (Q) og de to raskeste ellers (q) kvalifiserte seg til finalen.
Plass | Heat | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 1 | 3 | Aziz Ouhadi | Marokko | 20,51 | Q, NR |
02 2 | 3 | Obinna Metu | Nigeria | 20,65 | Q |
03 3 | 1 | Ben Youssef Meité | Elfenbenskysten | 20,76 | Q, SB |
04 4 | 2 | Amr Ibrahi Mostafa Seoud | Egypt | 20,80 | Q |
05 5 | 1 | Simon Magakwe | Sør-Afrika | 20,87 | Q |
06 6 | 1 | Fanuel Kenosi | Botswana | 20,89 | q |
07 7 | 3 | Thuso Mpuang | Sør-Afrika | 20,90 | q |
08 8 | 3 | Delivert Kimbembe | Republikken Kongo | 20,91 | SB |
09 9 | 2 | Anderson Mureta Mutegi | Kenya | 20,96 | Q |
10 | 3 | Mouhamadou Lamine Niang | Senegal | 20,98 | |
11 | 1 | Kipkemoi Soy | Kenya | 21,00 | SB |
12 | 2 | Fred Agbaje | Nigeria | 21,02 | |
13 | 2 | Allah Laryea-Akrong | Ghana | 21,04 | |
14 | 2 | Lehata Mosito | Lesotho | 21,19 | PB |
15 | 2 | Hitjivirue Kaanjuka | Namibia | 21,35 | |
16 | 1 | Mhadjou Youssouf | Komorene | 21,38 | SB |
17 | 1 | Abdourahmane Ndour | Senegal | 21,41 | |
18 | 1 | Fabrice Coiffic | Mauritius | 21,43 | |
19 | 2 | Ali Ngaimoko | Uganda | 21,46 | |
20 | 2 | Eric Milazar | Mauritius | 21,50 | |
21 | 1 | Emmanuel Kubi | Ghana | 21,51 | |
22 | 3 | Nana Kofi Sanah | Ghana | 21,53 | |
23 | 3 | Suwaibu Sanneh | Gambia | 21,58 | |
24 | 3 | Stephen Barasa | Kenya | 21,63 | SB |
Finale
Vind: +1,30 m/s
Plass | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 3 | Amr Ibrahi Mostafa Seoud | Egypt | 20,36 | NR |
02 | 4 | Ben Youssef Meité | Elfenbenskysten | 20,39 | SB |
03 | 8 | Simon Magakwe | Sør-Afrika | 20,56 | |
4 | 5 | Aziz Ouhadi | Marokko | 20,59 | |
5 | 6 | Obinna Metu | Nigeria | 20,72 | |
6 | 7 | Anderson Mureta Mutegi | Kenya | 20,81 | |
7 | 2 | Thuso Mpuang | Sør-Afrika | 21,09 | |
8 | 1 | Fanuel Kenosi | Botswana | 21,22 |
Eksterne lenker
- Resultater