Wereldkampioenschappen veldlopen 1977
Wereldkampioenschappen veldlopen 1977 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Düsseldorf, Bondsrepubliek Duitsland | ||||||
Editie | 5 | ||||||
Jaar | 1977 | ||||||
Data | 20 maart | ||||||
Sport | Veldlopen | ||||||
Organisator | International Association of Athletics Federations (IAAF) | ||||||
Deelnemers | 345 atleten uit 22 landen | ||||||
Evenementen | 3 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De 5e editie van het IAAF wereldkampioenschappen veldlopen vonden plaats op 20 maart 1977 in Düsseldorf, Bondsrepubliek Duitsland.
Uitslagen
Mannen senioren
Plaats | Atleet | Land | Tijd (min.s) |
---|---|---|---|
1 | Leon Schots | België | 37.43 |
2 | Carlos Lopes | Portugal | 37.48 |
3 | Detlef Uhlemann | Bondsrepubliek Duitsland | 37.52 |
4 | Franco Fava | Italië | 37.53 |
5 | Bernie Ford | Engeland | 37.54 |
6 | Euan Robertson | Nieuw-Zeeland | 37.57 |
7 | Karel Lismont | België | 38.04 |
8 | Tony Simmons | Engeland | 38.12 |
9 | David Black | Engeland | 38.13 |
10 | Enn Sellik | Sovjet-Unie | 38.15 |
.. |- | |||
18 | Erik De Beck | België | 38.29 |
22 | Willy Polleunis | België | 38.36 |
27 | Frank Grillaert | België | 38,50 |
44 | Jos Hermens | Nederland | 38,53 |
51 | Eddy Van Mullem | België | 38.54 |
71 | Piet Vonck | Nederland | 38.56 |
74 | Eddy Rombaux | België | 38.57 |
98 | Piet Waaning | Nederland | 40.01 |
119 | Jo Schout | Nederland | 40.25 |
136 | Henk Mentink | Nederland | 40.50 |
140 | Gerard Nijboer | Nederland | 41.06 |
145 | Bram Wassenaar | Nederland | 41,12 |
154 | Paul Thys | België | 41.42 |
160 | Klaas Lok | Nederland | 42.35 |
Miel Puttemans | België | DNF |
Plaats | Land | Punten |
---|---|---|
1 | België Leon Schots Karel Lismont Erik De Beck Willy Polleunis Frank Grillaert Eddy Van Mullem | 1 + 7 + 18 + 22 + 27 + 51 = 126 |
2 | Engeland Bernie Ford Tony Simmons David Black Steve Kenyon Barry Smith Mike McLeod | 5 + 8 + 9 + 29 + 35 + 43 = 129 |
3 | Sovjet-Unie Enn Sellik Leonid Mosejev Vladimir Merkushin Aleksandr Antipov Nikolay Radostev Aleksandr Matveyev | 10 + 11 + 16 + 20 + 40 + 47 = 144 |
Mannen junioren
Plaats | Atleet | Land | Tijd (min.s) |
---|---|---|---|
1 | Thom Hunt | Verenigde Staten | 23.15 |
2 | Santiago Llorente | Spanje | 23.28 |
3 | Ari Paunonen | Finland | 23.39 |
4 | Pierre Délèze | Tsjechië | 23.43 |
5 | Mark Spilsbury | Verenigde Staten | 23.44 |
6 | Nick Lees | Engeland | 23.48 |
7 | Peter Butler | Canada | 23.49 |
8 | Nat Muir | Schotland | 23.55 |
9 | José Manuel Abascal | Spanje | 23.56 |
10 | Tommy Ekblom | Finland | 23.57 |
.. | |||
13 | Elie Aubertin | België | 24.04 |
21 | Harry Servranckx | België | 24.24 |
25 | Guido De Pauw | België | 24.30 |
32 | Dirk Mattheus | België | 24.38 |
41 | François Willems | België | 24.55 |
67 | Ronny Agten | België | 25.43 |
Plaats | Land | Punten |
---|---|---|
1 | Verenigde Staten Thom Hunt Mark Spilsbury Marty Froelick Chris Fox | 1 + 5 + 12 + 18 = 36 |
2 | Spanje Santiago Llorente José Manuel Abascal Luis Sastre Antonio Prieto | 2 + 9 + 14 + 15 = 40 |
3 | Canada Peter Butler (atleet) Rob Evans David Peckham Roland Brack | 7 + 11 + 20 + 29 = 67 |
Vrouwen senioren
Plaats | Atleet | Land | Tijd (min.s) |
---|---|---|---|
1 | Carmen Valero | Spanje | 17.26 |
2 | Ljoedmila Bragina | Sovjet-Unie | 17.28 |
3 | Giana Romanova | Sovjet-Unie | 17.35 |
4 | Irina Bondarchuk | Sovjet-Unie | 17.38 |
5 | Cristina Tomasini | Italië | 17.44 |
6 | Raisa Katyukova | Sovjet-Unie | 17.46 |
7 | Ann Yeoman | Engeland | 17.47 |
8 | Sue Kinsey | Verenigde Staten | 17.49 |
9 | Anne Audain | Nieuw-Zeeland | 18.00 |
10 | Cornelia Bürki | Zwitserland | 18.02 |
.. | |||
17 | Annie van Stiphout | Nederland | 18.18 |
26 | Carla Beurskens | Nederland | 18.31 |
47 | Nadine Claes | België | 18.57 |
53 | Geertje Meersseman | België | 19.03 |
57 | Joke van Gerven | Nederland | 19.10 |
63 | Francine Peeters | België | 19.20 |
70 | Lenie van der Poel | Nederland | 19.29 |
76 | Viviane Van Emelen | België | 19.41 |
80 | Tineke Kluft | Nederland | 19.45 |
81 | Claire Spauwen | Nederland | 19.46 |
83 | Rita Thijs | België | 19.53 |
Plaats | Land | Punten |
---|---|---|
1 | Sovjet-Unie Ljoedmila Bragina Giana Romanova Irina Bondarchuk Raisa Katyukova | 2 + 3 + 4 + 6 = 15 |
2 | Verenigde Staten Sue Kinsey Kathy Mills Julie Brown Paula Neppel | 8 + 11 + 14 + 15 = 48 |
3 | Nieuw-Zeeland Anne Audain Heather Thomson Barbara Moore Irene Miller | 9 + 13 + 24 + 30 = 76 |
Deelnemers
In totaal hadden zich 345 atleten uit 22 landen aangemeld.
- Australië (9)
- België (20)
- Canada (18)
- Engeland (21)
- Finland (17)
- Frankrijk (21)
- Ierland (21)
- Italië (16)
- Nederland (14)
- Nieuw-Zeeland (15)
- Polen (5)
- Portugal (14)
- Schotland (21)
- Sovjet-Unie (15)
- Spanje (21)
- Soedan (2)
- Zwitserland (17)
- Zweden (8)
- Tunesië (12)
- Verenigde Staten (21)
- Wales (18)
- Bondsrepubliek Duitsland (19)
Bronnen, noten en/of referenties
|