Wereldkampioenschap halve marathon 1997
Het wereldkampioenschap halve marathon 1997 vond plaats op 3 oktober 1997. Het was de zesde keer dat de IAAF een wedstrijd organiseerde met als inzet de wereldtitel op de halve marathon. De wedstrijd vond plaats in het Slowaakse Košice.
In totaal namen 228 atleten (waarvan 144 mannen en 84 vrouwen) uit 45 landen deel. Voor zowel de mannen als de vrouwen werd naast een individueel klassement ook een teamklassement samengesteld. De klassering van een land werd berekend aan de hand van de totaaltijd van de drie snelste lopers van dit land.
De Keniaanse winnaar Shem Kororia was met een tijd van 59.56 de derde atleet die de halve marathon binnen het uur liep.
Uitslagen
Mannen
Individueel
rang | deelnemer | tijd |
---|---|---|
1 | KEN Shem Kororia | 59.56 (CR) |
2 | KEN Moses Tanui | 59.58 |
3 | KEN Kenneth Cheruiyot | 1:00.00 |
4 | RSA Hendrick Ramaala | 1:00.07 |
5 | BEL Mohammed Mourhit | 1:00.18 |
6 | RSA Gert Thys | 1:00.23 |
7 | ETH Abraham Assefa | 1:00.52 |
8 | POR Luís Jesus | 1:00.56 (NR) |
9 | ITA Stefano Baldini | 1:01.01 |
10 | KEN Laban Chege | 1:01.13 |
11 | ETH Lemma Alemayehu | 1:01.17 |
12 | GER Michael Fietz | 1:01.18 |
13 | SUI Stéphane Schweickhardt | 1:02.26 |
14 | BRA Eduardo do Nascimento | 1:01.27 |
15 | TAN Wilbroad Axweso | 1:01.28 |
16 | CZE Jan Pesava | 1:01.31 |
17 | ESP Alejandro Gomez | 1:01.36 |
18 | ETH Tesfaye Tola | 1:01.37 |
19 | ZIM Tendai Chimusasa | 1:01.42 |
20 | FRA Jean-Pierre Lautredoux | 1:01.43 |
21 | ESP Bartolom Serrano | 1:01.44 |
22 | ROU Nicolae Negru | 1:01.45 |
23 | JPN Osamu Nara | 1:02.06 |
24 | ZIM Abel Chimukoko | 1:02.07 |
25 | COL Herlder H. Vasquez Corredor | 1:02.09 |
26 | KEN Joshua Chelanga | 1:02.12 |
27 | ITA Michele Gamba | 1:02.13 |
28 | JPN Noriaki Igarashi | 1:02.15 |
29 | SVK Róbert Stefko | 1:02.15 |
30 | ESP Antoni Peña | 1:02.15 |
31 | JPN Yoshifumi Miyamoto | 1:02.16 |
32 | ESP Carlos De La Torre | 1:02.42 |
33 | BRA Elisvaldo De Carvalho | 1:02.42 |
34 | COL Carlos M. Grisales | 1:02.43 |
35 | ETH Alene Emre | 1:02.44 |
36 | ITA Antonio Armuzzi | 1:02.46 |
37 | HUN Imre Berkovics | 1:02.46 |
38 | NED Marco Gielen | 1:02.48 |
39 | COL Jose O. Sanchez | 1:02.49 |
40 | HUN Tamas Kliszek | 1:02.50 |
41 | LIB Ali Zaied | 1:02.57 |
42 | RSA Makhosonke Fika | 1:03.04 |
43 | ITA Giovanni Ruggero | 1:03.06 |
44 | POR Alcidio Costa | 1:03.08 |
45 | ETH Alemayehu Girma | 1:03.08 |
46 | ZIM Fungai Kapanyoya | 1:03.12 |
47 | FRA Hakim Bagy | 1:03.14 |
48 | BEL Ronny Ligneel | 1:03.14 |
49 | ESP José Carlos Adán | 1:03.15 |
50 | POR Joaquim Pinheiro | 1:03.18 |
51 | HUN Zoltan Holba | 1:03.19 |
52 | ITA Migidio Bourifa | 1:03.22 |
53 | GBR David Taylor | 1:03.24 |
54 | SUI Viktor Röthlin | 1:03.29 |
55 | RUS Valery Kuzman | 1:03.34 |
56 | GER Rainer Huth | 1:03.39 |
57 | YUG Janko Bensa | 1:03.41 |
58 | AUS Lee Troop | 1:03.43 |
59 | POR João Junqueira | 1:03.47 |
60 | POR Alberto Chaíça | 1:03.59 |
61 | GBR Alan Chilton | 1:03.59 |
62 | UKR Oleksandr Koezin | 1:04.06 |
63 | AUS Pat Carroll | 1:04.09 |
64 | RUS Pavel Kokin | 1:04.10 |
65 | TAN Faustin Saktay | 1:04.29 |
66 | NZL Jeffrey Spillane | 1:04.31 |
67 | GER Jens Karrass | 1:04.34 |
68 | RUS Anton Nikolesko | 1:04.35 |
69 | LES Lefu Percey Sephooa | 1:04.35 |
70 | JPN Kokichi Kawamoto | 1:04.36 |
71 | FRA Jean Pierre Monciaux | 1:04.36 |
72 | SLO Benno Piskur | 1:04.41 |
73 | SVK Petr Pipa | 1:04.42 |
74 | CZE Vladimir Vasek | 1:04.44 |
75 | USA Todd Reeser | 1:04.45 |
76 | POL Wieslaw Figurski | 1:04.48 |
77 | BLR Vladimir Tyamchik | 1:04.52 |
78 | LES Khomojoo Kapane | 1:04.58 |
79 | SUI Hansjorg Brucker | 1:04.59 |
80 | GBR Glyn Tromans | 1:05.00 |
81 | USA Darrell General | 1:05.10 |
82 | UKR Mykola Rudyk | 1:05.15 |
83 | POL Jozef Kazanecki | 1:05.23 |
84 | SVK Miroslav Vanko | 1:05.24 |
85 | CRO Drago Paripovic | 1:05.29 |
86 | SUI Markus Gerber | 1:05.29 |
87 | GBR Mark Steinle | 1:05.36 |
88 | LIB Ali Awad | 1:05.38 |
89 | YUG Ramiz Taipi | 1:05.46 |
90 | HUN Zsolt Bacskai | 1:05.53 |
91 | BLR Vladimir Tonchinskiy | 1:06.02 |
92 | CZE Jan Blaha | 1:06.14 |
93 | BRA Daniel Lopes Ferreira | 1:06.15 |
94 | SVK Robert Petro | 1:06.25 |
95 | KGZ Vladimir Goesev | 1:06.30 |
96 | GBR Ian Hudspith | 1:06.35 |
97 | BLR Boris Batuyev | 1:06.38 |
98 | POL Marek Sukiennik | 1:06.41 |
99 | ISR Dov Kremer | 1:06.48 |
100 | UKR Yuriy Gichun | 1:06.51 |
101 | CZE Pavel Faschingbauer | 1:06.51 |
102 | USA Eric Morrison | 1:06.59 |
103 | LES Kopamo Pekile | 1:07.04 |
104 | BRA Sergio G. Da Silva | 1:07.10 |
105 | TAN Neema Tuluway | 1:07.13 |
106 | ISR Amit Neeman | 1:07.14 |
107 | LES Thabiso Ralekhetla | 1:07.17 |
108 | KGZ Leonid Pykhteyev | 1:07.19 |
109 | BRN Ali Al Doseri | 1:07.19 |
110 | HUN Janos Szeman | 1:07.29 |
111 | BEL Jos Maes | 1:07.40 |
112 | FRA Abdi Djama | 1:07.44 |
113 | USA David Morris | 1:07.46 |
114 | LTU Darius Gruzdys | 1:07.48 |
115 | SVK Robert Sadek | 1:07.51 |
116 | UKR Bogdan Krupa | 1:07.54 |
117 | USA Jimmy Herald | 1:08.01 |
118 | BLR Zorisiav Gapeyenko | 1:08.14 |
119 | UGA Macbeth Akakwansa | 1:08.18 |
120 | LES Sentso Retere | 1:08.27 |
121 | BRN Abdulla Al Doseri | 1:08.48 |
122 | TKM Rustam Radjapov | 1:08.54 |
123 | YUG Vujadin Alempic | 1:09.15 |
124 | TKM Charigeldi Maberdiev | 1:09.18 |
125 | ARM Hayk Khojumyan | 1:09.28 |
126 | BIH Islam Dugum | 1:09.51 |
127 | BIH Hidajet Bulic | 1:09.51 |
128 | TPE Gi-Sheng Hsu | 1:09.56 |
129 | LIB Mehdi Chebli | 1:10.03 |
130 | CRO Robert Prejnjak | 1:10.04 |
131 | ISR Adra Mocha | 1:10.28 |
132 | CRO Ivica Skopac | 1:11.36 |
133 | CRO Zeljko-Franjo Letonija | 1:12.15 |
134 | TKM Dovletmomed Nazarov | 1:12.18 |
135 | LIB Hussein Awada | 1:14.03 |
136 | EST Kaido Koppel | 1:16.35 |
137 | LIB Jacques Diab | 1:18.11 |
138 | KGZ Alexandre Leidanski | 1:19.23 |
Team
rang | Team | deelnemers |
---|---|---|
1 | Kenia | Shem Kororia (1e) Moses Tanui (2e) Kenneth Cheruiyot (3e) |
2 | Zuid-Afrika | Hendrick Ramaala (4e) Gert Thys (6e) Makhosonke Fika (42e) |
3 | Ethiopië | Abraham Assefa (7e) Lemma Alemayehu (11e) Tesfaye Tola (18e) |
4 | Spanje | Alejandro Gómez (17e) Bartolomé Serrano (21e) Antoni Peña (30e) |
5 | Italië | Stefano Baldini (9e) Michele Gamba (27e) Antonio Armuzzi (36e) |
Vrouwen
Individueel
rang | deelnemer | tijd |
---|---|---|
1 | KEN Tegla Loroupe | 1:08.14 (CR) |
2 | ROU Cristiana Pomacu | 1:08.43 |
3 | ROU Lidia Şimon | 1:09.05 |
4 | KEN Joyce Chepchumba | 1:09.07 |
5 | ROU Nuţa Olaru | 1:09.52 |
6 | GER Katrin Dörre | 1:09.56 |
7 | RUS Ljoedmila Petrova | 1:10.02 |
8 | ESP Rocío Ríos | 1:10.06 |
9 | JPN Mari Sotani | 1:10.13 |
10 | RUS Svetlana Zacharova | 1:10.29 |
11 | KEN Delilah Asiago | 1:10.36 |
12 | JPN Noriko Geji | 1:10.37 |
13 | JPN Hiromi Katayama | 1:10.48 |
14 | ROU Aurica Buia | 1:11.01 |
15 | ROU Alina Ecuta | 1:11.02 |
16 | GER Petra Wassiluk | 1:11.03 |
17 | RUS Viktoriya Nenasheva | 1:11.14 |
18 | GER Iris Biba | 1:11.17 |
19 | KEN Lucia Subano | 1:11.39 |
20 | KEN Hellen Kimaiyo | 1:11.42 |
21 | FRA Christine Mallo | 1:11.43 |
22 | RUS Silvia Skvortsova | 1:11.53 |
23 | JPN Makiko Itō | 1:12.08 |
24 | ITA Lucilla Andreucci | 1:12.21 |
25 | BEL Sonja Deckers | 1:12.27 |
26 | ETH Kore Alemu | 1:12.30 |
27 | ETH Eyerusalem Kuma | 1:12.36 |
28 | ETH Abebe Tola | 1:12.42 |
29 | ITA Laura Fogli | 1:12.43 |
30 | ESP Mónica Pont | 1:12.44 |
31 | SLO Helena Javornik | 1:12.51 |
32 | BRA Nadir Sabino | 1:13.05 |
33 | USA Katrina Price | 1:13.07 |
34 | SUI Ursula Jeitziner | 1:13.10 |
35 | RSA Lydia Mafula | 1:13.12 |
36 | UKR Yelena Plastinina | 1:13.20 |
37 | ESP Maria Luisa Munoz | 1:13.33 |
38 | NZL Lee Ann Mcphillips | 1:13.42 |
39 | BLR Yelena Makolova | 1:13.43 |
40 | GBR Angela Joiner | 1:13.44 |
41 | NED Kristijna Loonen | 1:13.48 |
42 | RUS Irina Safarova | 1:13.53 |
43 | GBR Sally Goldsmith | 1:14.08 |
44 | ETH Leila Aman | 1:14.15 |
45 | ITA Sonia Maccioni | 1:14.18 |
46 | FRA Line Kuster | 1:14.20 |
47 | FRA Simone Kuster | 1:14.24 |
48 | BRA Luciene Soares De Deus | 1:14.25 |
49 | BLR Galina Baruk | 1:14.42 |
50 | UKR Tatyana Babik-Glazyr | 1:14.44 |
51 | SVK Ludmila Melicherova | 1:14.45 |
52 | AUS Susan Michelsson | 1:14.51 |
53 | USA Jennifer Crain | 1:15.05 |
54 | USA Maria Trujillo | 1:15.08 |
55 | RSA Alta Verster | 1:15.11 |
56 | GBR Amanda Wright | 1:15.21 |
57 | ESP Angelines Rodriguez | 1:15.23 |
58 | BLR Natalya Galushko | 1:15.26 |
59 | USA Lorraine Masuoka | 1:16.09 |
60 | BLR Alla Zadorozhnaya | 1:16.11 |
61 | ETH Leteyesus Berehe | 1:16.34 |
62 | HUN Agnes Jakab | 1:16.38 |
63 | LTU Villja Birbalaite | 1:16.50 |
64 | UKR Nina Kovrizhkina | 1:16.56 |
65 | FRA Stephanie Manel | 1:17.02 |
66 | USA Renee Kruse | 1:17.11 |
67 | SVK Dana Janeckova | 1:17.45 |
68 | CZE Monika Deverova | 1:17.50 |
69 | FRA Murielle Linsolas | 1:18.03 |
70 | ISR Nili Abramski | 1:18.15 |
71 | GBR Tracy Swindell | 1:19.40 |
72 | SVK Alena Mocariova | 1:20.02 |
73 | SVK Alena Pochybova | 1:21.22 |
74 | SVK Anna Balosakova | 1:22.10 |
75 | LES Nthamane Malepa | 1:25.55 |
76 | CRO Kristinka Markovic | 1:28.36 |
77 | GRE Ekaterini Fotopoulou | 1:33.29 |
Team
rang | Team | Comptetitors |
---|---|---|
1 | Roemenië | Cristiana Pomacu (2e) Lidia Şimon (3e) Nuţa Olaru (5e) |
2 | Kenia | Tegla Loroupe (1e) Joyce Chepchumba (4e) Delilah Asiago (11e) |
3 | Japan | Mari Sotani (9e) Noriko Geji (12e) Hiromi Katayama (13e) |
4 | Rusland | Ljoedmila Petrova (7e) Svetlana Zacharova (10e) Viktoriya Nenasheva (17e) |
5 | Duitsland | Katrin Dörre (6e) Petra Wassiluk (16e) Iris Biba (18e) |
Afkortingen
- CR = Kampioenschapsrecord
- NR = Nationaal record
Bronnen, noten en/of referenties
- Uitslagen mannen
- Uitslagen vrouwen
- (en) IAAF / CAIXA Half Marathon World Championships Fact & Figures