Lijst van olympische medaillewinnaars schoonspringen
Schoonspringen is een van de sporten die op de Olympische Spelen worden beoefend. Deze pagina geeft de lijst van olympische medaillewinnaars in deze sport.
Zie ook het artikel Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen
Mannen
3 meter plank
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1908 | GER | Albert Zürner | GER | Kurt Behrens | GER USA | Gottlob Walz George Gaidzik |
1912 | GER | Paul Günther | GER | Hans Luber | GER | Kurt Behrens |
1920 | USA | Louis Kuehn | USA | Clarence Pinkston | USA | Louis Balbach |
1924 | USA | Albert White | USA | Peter Desjardins | USA | Clarence Pinkston |
1928 | USA | Peter Desjardins | USA | Michael Galitzen | EGY | Farid Simaika |
1932 | USA | Michael Galitzen | USA | Harold Smith | USA | Richard Degener |
1936 | USA | Richard Degener | USA | Marshall Wayne | USA | Alan Greene |
1948 | USA | Bruce Harlan | USA | Miller Anderson | USA | Samuel Lee |
1952 | USA | David Browning | USA | Miller Anderson | USA | Robert Clotworthy |
1956 | USA | Robert Clotworthy | USA | Donald Harper | MEX | Joaquin Capilla |
1960 | USA | Gary Tobian | USA | Samuel Hall | MEX | Juan Botella |
1964 | USA | Kenneth Sitzberger | USA | Francis Gorman | USA | Larry Andreasen |
1968 | USA | Bernard Wrightson | ITA | Klaus Dibiasi | USA | James Henry |
1972 | URS | Vladimir Vasin | ITA | Giorgio Cagnotto | USA | Craig Lincoln |
1976 | USA | Phil Boggs | ITA | Giorgio Cagnotto | URS | Aleksandr Kosenkov |
1980 | URS | Aleksandr Portnov | MEX | Carlos Giron | ITA | Giorgio Cagnotto |
1984 | USA | Greg Louganis | CHN | Tan Liangde | USA | Ronald Merriott |
1988 | USA | Greg Louganis | CHN | Tan Liangde | CHN | Li Deliang |
1992 | USA | Mark Lenzi | CHN | Tan Liangde | EUN | Dmitri Saoetin |
1996 | CHN | Xiong Ni | CHN | Yu Zhuocheng | USA | Mark Lenzi |
2000 | CHN | Xiong Ni | MEX | Fernando Platas | RUS | Dmitri Saoetin |
2004 | CHN | Peng Bo | CAN | Alexandre Despatie | RUS | Dmitri Saoetin |
2008 | CHN | He Chong | CAN | Alexandre Despatie | CHN | Qin Kai |
2012 | RUS | Ilia Zacharov | CHN | Qin Kai | CHN | He Chong |
2016 | CHN | Cao Yuan | GBR | Jack Laugher | GER | Patrick Hausding |
2020 | CHN | Xie Siyi | CHN | Wang Zongyuan | GBR | Jack Laugher |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 15 | 10 | 12 |
CHN | 6 | 6 | 3 |
GER | 2 | 2 | 3 |
URS | 2 | 0 | 1 |
RUS | 1 | 0 | 2 |
ITA | 0 | 3 | 1 |
MEX | 0 | 2 | 2 |
CAN | 0 | 2 | 0 |
GBR | 0 | 1 | 1 |
EGY | 0 | 0 | 1 |
EUN | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Greg Louganis 2-0-0 Xiong Ni 1-1-0 Peter Desjardins 1-1-0 Michael Galitzen 1-0-1 Robert Clotworthy 1-0-1 Richard Degener 1-0-1 He Chong 1-0-1 Mark Lenzi | 0-3-0 Tan Liangde 0-2-1 Giorgio Cagnotto 0-2-0 Miller Anderson 0-2-0 Alexandre Despatie 0-1-1 Kurt Behrens 0-1-1 Jack Laugher 0-1-1 Clarence Pinkston 0-1-1 Qin Kai 0-0-3 / Dmitri Saoetin |
10 meter toren
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1904 | USA | George Sheldon | GER | Georg Hoffmann | GER USA | Alfred Braunschweiger Frank Kehoe |
1908 | SWE | Hjalmar Johansson | SWE | Karl Malmström | SWE | Arvid Spångberg |
1912 | SWE | Erik Adlerz | GER | Albert Zürner | SWE | Gustaf Blomgren |
1920 | USA | Clarence Pinkston | SWE | Erik Adlerz | USA | Harry Prieste |
1924 | USA | Albert White | USA | David Fall | USA | Clarence Pinkston |
1928 | USA | Peter Desjardins | EGY | Farid Simaika | USA | Michael Galitzen |
1932 | USA | Harold Smith | USA | Michael Galitzen | USA | Frank Kurtz |
1936 | USA | Marshall Wayne | USA | Elbert Root | GER | Hermann Stork |
1948 | USA | Samuel Lee | USA | Bruce Harlan | MEX | Joaquin Capilla |
1952 | USA | Samuel Lee | MEX | Joaquin Capilla | GER | Günther Haase |
1956 | MEX | Joaquin Capilla | USA | Gary Tobian | USA | Richard Connor |
1960 | USA | Robert Webster | USA | Gary Tobian | GBR | Brian Phelps |
1964 | USA | Robert Webster | ITA | Klaus Dibiasi | USA | Thomas Gompf |
1968 | ITA | Klaus Dibiasi | MEX | Alvaro Gaxiola | USA | Edwin Young |
1972 | ITA | Klaus Dibiasi | USA | Richard Rydze | ITA | Giorgio Cagnotto |
1976 | ITA | Klaus Dibiasi | USA | Greg Louganis | URS | Vladimir Alejnik |
1980 | GDR | Falk Hoffmann | URS | Vladimir Alejnik | URS | David Ambartsoemjan |
1984 | USA | Greg Louganis | USA | Bruce Kimball | CHN | Li Kongzheng |
1988 | USA | Greg Louganis | CHN | Xiong Ni | MEX | Jesús Mena |
1992 | CHN | Sun Shuwei | USA | Scott Donie | CHN | Xiong Ni |
1996 | RUS | Dmitri Saoetin | GER | Jan Hempel | CHN | Xiao Hailiang |
2000 | CHN | Tian Liang | CHN | Hu Jia | RUS | Dmitri Saoetin |
2004 | CHN | Hu Jia | AUS | Mathew Helm | CHN | Tian Liang |
2008 | AUS | Matthew Mitcham | CHN | Zhuo Luxin | RUS | Gleb Galperin |
2012 | USA | David Boudia | CHN | Qiu Bo | GBR | Tom Daley |
2016 | CHN | Chen Aisen | MEX | Germán Sánchez | USA | David Boudia |
2020 | CHN | Cao Yuan | CHN | Yang Jian | GBR | Tom Daley |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 13 | 10 | 9 |
CHN | 5 | 5 | 4 |
ITA | 3 | 1 | 1 |
SWE | 2 | 2 | 2 |
MEX | 1 | 3 | 2 |
AUS | 1 | 1 | 0 |
RUS | 1 | 0 | 2 |
GDR | 1 | 0 | 0 |
GER | 0 | 3 | 3 |
URS | 0 | 1 | 2 |
EGY | 0 | 1 | 0 |
GBR | 0 | 0 | 3 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-1-0 Klaus Dibiasi 2-1-0 Greg Louganis 2-0-0 Samuel Lee 2-0-0 Robert Webster 1-1-1 Joaquin Capilla 1-1-0 Erik Adlerz 1-1-0 Hu Jia 1-0-1 David Boudia 1-0-1 Clarence Pinkston 1-0-1 Dmitri Saoetin 1-0-1 Tian Liang | 0-2-0 Gary Tobian 0-1-1 Vladimir Alejnik 0-1-1 Michael Galitzen 0-1-1 Xiong Ni 0-0-2 Tom Daley |
3 meter plank synchroon
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2000 | CHN | Xiao Hailiang Xiong Ni | RUS | Aleksandr Dobroskok Dmitri Saoetin | AUS | Robert Newbery Dean Pullar |
2004 | GRE | Thomas Bimis Nikolaos Siranidis | GER | Tobias Schellenberg Andreas Wels | AUS | Steven Barnett Robert Newbery |
2008 | CHN | Qin Kai Wang Feng | RUS | Yuriy Kunakov Dmitri Saoetin | UKR | Ilja Kvasja Aleksej Pryhorov |
2012 | CHN | Luo Yutong Qin Kai | RUS | Jevgeni Koeznetsov Ilja Zacharov | USA | Troy Dumais Kristian Ipsen |
2016 | GBR | Jack Laugher Chris Mears | USA | Sam Dorman Michael Hixon | CHN | Cao Yuan Qin Kai |
2020 | CHN | Wang Zongyuan Xie Siyi | USA | Andew Capobianco Michael Hixon | GER | Patrick Hausding Lars Rüdiger |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
CHN | 4 | 0 | 1 |
GBR | 1 | 0 | 0 |
GRE | 1 | 0 | 0 |
RUS | 0 | 3 | 0 |
USA | 0 | 2 | 1 |
GER | 0 | 1 | 1 |
AUS | 0 | 0 | 2 |
UKR | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-1 Qin Kai | 0-2-0 Michael Hixon 0-2-0 Dmitri Saoetin 0-0-2 Robert Newbery |
10 meter toren synchroon
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2000 | RUS | Igor Loekasjin Dmitri Saoetin | CHN | Hu Jia Tian Liang | GER | Jan Hempel Heiko Meyer |
2004 | CHN | Tian Liang Yang Jinghui | GBR | Leon Taylor Peter Waterfield | AUS | Mathew Helm Robert Newbery |
2008 | CHN | Huo Liang Lin Yue | GER | Patrick Hausding Sascha Klein | RUS | Dmitriy Dobroskok Gleb Galperin |
2012 | CHN | Cao Yuan Zhang Yanquan | MEX | Iván García Germán Sánchez | USA | David Boudia Nicholas McCrory |
2016 | CHN | Chen Aisen Lin Yue | USA | David Boudia Steele Johnson | GBR | Tom Daley Daniel Goodfellow |
2020 | GBR | Tom Daley Matty Lee | CHN | Cao Yuan Chen Aisen | ROC | Aleksandr Bondar Viktor Minibaev |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
CHN | 4 | 2 | 0 |
GBR | 1 | 1 | 1 |
RUS | 1 | 0 | 1 |
GER | 0 | 1 | 1 |
USA | 0 | 1 | 1 |
MEX | 0 | 1 | 0 |
AUS | 0 | 0 | 1 |
ROC | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Lin Yue 1-1-0 Cao Yuan 1-1-0 Chen Aisen 1-1-0 Tian Liang 1-0-1 Tom Daley | 0-1-1 David Boudia |
Vrouwen
3 meter plank
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1920 | USA | Aileen Riggin | USA | Helen Wainwright | USA | Thelma Payne |
1924 | USA | Elizabeth Becker | USA | Aileen Riggin | USA | Caroline Fletcher |
1928 | USA | Helen Meany | USA | Dorothy Poynton | USA | Georgia Coleman |
1932 | USA | Georgia Coleman | USA | Katherine Rawls | USA | Jane Fauntz |
1936 | USA | Marjorie Gestring | USA | Katherine Rawls | USA | Dorothy Poynton-Hill |
1948 | USA | Victoria Draves | USA | Zoe Ann Olsen | USA | Patricia Elsener |
1952 | USA | Patricia McCormick | FRA | Madeleine Moreau | USA | Zoe Ann Olsen-Jensen |
1956 | USA | Patricia McCormick | USA | Jeanne Stunyo | CAN | Irene MacDonald |
1960 | EUA | Ingrid Krämer | USA | Paula Pope | GBR | Elizabeth Ferris |
1964 | EUA | Ingrid Engel-Krämer | USA | Jeanne Collier | USA | Mary Willard |
1968 | USA | Sue Gossick | URS | Tamara Pogosjeva | USA | Keala O'Sullivan |
1972 | USA | Micki King | SWE | Ulrika Knape | GDR | Marina Janicke |
1976 | USA | Jennifer Chandler | GDR | Christa Köhler | USA | Cynthia Potter |
1980 | URS | Irina Kalinina | GDR | Martina Proeber | GDR | Karin Guthke |
1984 | CAN | Sylvie Bernier | USA | Kelly McCormick | USA | Christina Seufert |
1988 | CHN | Gao Min | CHN | Li Qing | USA | Kelly McCormick |
1992 | CHN | Gao Min | EUN | Irina Lasjko | GER | Brita Baldus |
1996 | CHN | Fu Mingxia | RUS | Irina Lasjko | CAN | Annie Pelletier |
2000 | CHN | Fu Mingxia | CHN | Guo Jingjing | GER | Dörte Lindner |
2004 | CHN | Guo Jingjing | CHN | Wu Minxia | RUS | Joelia Pakhalina |
2008 | CHN | Guo Jingjing | RUS | Joelia Pakhalina | CHN | Wu Minxia |
2012 | CHN | Wu Minxia | CHN | He Zi | MEX | Laura Sánchez |
2016 | CHN | Shi Tingmao | CHN | He Zi | ITA | Tania Cagnotto |
2020 | CHN | Shi Tingmao | CHN | Wang Han | USA | Krysta Palmer |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 11 | 10 | 13 |
CHN | 9 | 6 | 1 |
EUA | 2 | 0 | 0 |
URS | 1 | 1 | 0 |
CAN | 1 | 0 | 2 |
GDR | 0 | 2 | 2 |
RUS | 0 | 2 | 1 |
EUN | 0 | 1 | 0 |
FRA | 0 | 1 | 0 |
SWE | 0 | 1 | 0 |
GER | 0 | 0 | 2 |
GBR | 0 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 1 |
MEX | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-0 Guo Jingjing 2-0-0 Fu Mingxia 2-0-0 Gao Min 2-0-0 Shi Tingmao 2-0-0 Ingrid Engel-Krämer 2-0-0 Patricia McCormick 1-1-1 Wu Minxia 1-1-0 Aileen Riggin 1-0-1 Georgia Coleman | 0-2-0 He Zi 0-2-0 / Irina Lasjko 0-2-0 Katherine Rawls 0-1-1 Kelly McCormick 0-1-1 Zoe Ann Olsen-Jensen 0-1-1 Dorothy Poynton-Hill |
10 meter toren
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1912 | SWE | Greta Johansson | SWE | Lisa Regnell | GBR | Isabella White |
1920 | DEN | Stefanie Fryland Clausen | GBR | Eileen Armstrong | SWE | Eva Ollivier |
1924 | USA | Caroline Smith | USA | Elizabeth Becker | SWE | Hjördis Töpel |
1928 | USA | Elizabeth Becker-Pinkston | USA | Georgia Coleman | SWE | Laura Sjöqvist |
1932 | USA | Dorothy Poynton | USA | Georgia Coleman | USA | Marion Roper |
1936 | USA | Dorothy Poynton-Hill | USA | Velma Dunn | GER | Käthe Köhler |
1948 | USA | Victoria Draves | USA | Patricia Elsener | DEN | Birte Christoffersen |
1952 | USA | Patricia McCormick | USA | Paula Myers | USA | Juno Stover-Irwin |
1956 | USA | Patricia McCormick | USA | Juno Stover-Irwin | USA | Paula Myers |
1960 | EUA | Ingrid Krämer | USA | Paula Myers-Pope | URS | Ninel Kroetova |
1964 | USA | Lesley Bush | EUA | Ingrid Engel-Krämer | URS | Galina Aleksejeva |
1968 | TCH | Milana Duchková | URS | Natalja Lobanova | USA | Ann Peterson |
1972 | SWE | Ulrika Knape | TCH | Milana Duchková | GDR | Marina Janicke |
1976 | URS | Jelena Vajtsechovskaja | SWE | Ulrika Knape | USA | Deborah Wilson |
1980 | GDR | Martina Jäschke | URS | Servard Emirzjan | URS | Liana Tsotadze |
1984 | CHN | Zhou Jihong | USA | Michele Mitchell | USA | Wendy Wyland |
1988 | CHN | Xu Yanmei | USA | Michele Mitchell | USA | Wendy Williams |
1992 | CHN | Fu Mingxia | EUN | Jelena Mirosjina | USA | Mary Ellen Clark |
1996 | CHN | Fu Mingxia | GER | Annika Walter | USA | Mary Ellen Clark |
2000 | USA | Laura Wilkinson | CHN | Li Na | CAN | Anne Montminy |
2004 | AUS | Chantelle Newbery | CHN | Lao Lishi | AUS | Loudy Tourky |
2008 | CHN | Chen Ruolin | CAN | Émilie Heymans | CHN | Wang Xin |
2012 | CHN | Chen Ruolin | AUS | Brittany Broben | MAS | Pandelela Rinong |
2016 | CHN | Ren Qian | CHN | Si Yajie | CAN | Meaghan Benfeito |
2020 | CHN | Quan Hongchan | CHN | Chen Yuxi | AUS | Melissa Wu |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 9 | 10 | 9 |
CHN | 8 | 4 | 1 |
SWE | 2 | 2 | 3 |
URS | 1 | 2 | 3 |
AUS | 1 | 1 | 2 |
EUA | 1 | 1 | 0 |
TCH | 1 | 1 | 0 |
DEN | 1 | 0 | 1 |
GDR | 1 | 0 | 1 |
CAN | 0 | 1 | 2 |
GBR | 0 | 1 | 1 |
GER | 0 | 1 | 1 |
EUN | 0 | 1 | 0 |
MAS | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Chen Ruolin 2-0-0 Fu Mingxia 2-0-0 Patricia McCormick 2-0-0 Dorothy Poynton-Hill 1-1-0 Elizabeth Becker-Pinkston 1-1-0 Milana Duchková 1-1-0 Ingrid Engel-Krämer 1-1-0 Ulrika Knape | 0-2-1 Paula Myers-Pope 0-2-0 Georgia Coleman 0-2-0 Michele Mitchell 0-1-1 Juno Stover-Irwin 0-0-2 Mary Ellen Clark |
3 meter plank synchroon
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2000 | RUS | Vera Iljina Joelia Pakhalina | CHN | Fu Mingxia Guo Jingjing | UKR | Ganna Sorokina Olena Zjoepina |
2004 | CHN | Guo Jingjing Wu Minxia | RUS | Vera Iljina Joelia Pakhalina | AUS | Irina Lasjko Chantelle Newbery |
2008 | CHN | Guo Jingjing Wu Minxia | RUS | Joelia Pakhalina Anastasia Pozdnyakova | GER | Heike Fischer Ditte Kotzian |
2012 | CHN | He Zi Wu Minxia | USA | Kelci Bryant Abigail Johnston | CAN | Jennifer Abel Émilie Heymans |
2016 | CHN | Shi Tingmao Wu Minxia | ITA | Tania Cagnotto Francesca Dallapé | AUS | Maddison Keeney Anabelle Smith |
2020 | CHN | Shi Tingmao Wang Han | CAN | Jennifer Abel Mélissa Citrini-Beaulieu | GER | Lena Hentschel Tina Punzel |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
CHN | 5 | 1 | 0 |
RUS | 1 | 2 | 0 |
CAN | 0 | 1 | 1 |
ITA | 0 | 1 | 0 |
USA | 0 | 1 | 0 |
AUS | 0 | 0 | 2 |
GER | 0 | 0 | 2 |
UKR | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
4-0-0 Wu Minxia 2-1-0 Guo Jingjing 2-0-0 Shi Tingmao 1-2-0 Joelia Pakhalina 1-1-0 Vera Iljina | 0-1-1 Jennifer Abel |
10 meter toren synchroon
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2000 | CHN | Li Na Sang Xue | CAN | Émilie Heymans Anne Montminy | AUS | Rebecca Gilmore Loudy Tourky |
2004 | CHN | Lao Lishi Li Ting | RUS | Natalia Gontsjarova Joelia Koltoenova | CAN | Blythe Hartley Émilie Heymans |
2008 | CHN | Chen Ruolin Wang Xin | AUS | Briony Cole Melissa Wu | MEX | Paola Espinosa Tatiana Ortiz |
2012 | CHN | Chen Ruolin Wang Hao | MEX | Paola Espinosa Alejandra Orozco | CAN | Meaghan Benfeito Roseline Filion |
2016 | CHN | Chen Ruolin Liu Huixia | MAS | Cheong Jun Hoong Pandelela Rinong | CAN | Meaghan Benfeito Roseline Filion |
2020 | CHN | Chen Yuxi Zhang Jiaqi | USA | Jessica Parratto Delaney Schnell | MEX | Gabriela Agúndez Alejandra Orozco |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
CHN | 6 | 0 | 0 |
CAN | 0 | 1 | 3 |
MEX | 0 | 1 | 2 |
AUS | 0 | 1 | 1 |
MAS | 0 | 1 | 0 |
RUS | 0 | 1 | 0 |
USA | 0 | 1 | 0 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-0-0 Chen Ruolin | 0-1-1 Paola Espinosa 0-1-1 Émilie Heymans 0-1-1 Alejandra Orozco 0-0-2 Meaghan Benfeito 0-0-2 Roseline Filion |
Afgevoerde onderdelen
Hoogduiken (mannen)
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1912 | SWE | Erik Adlerz | SWE | Hjalmar Johansson | SWE | John Jansson |
1920 | SWE | Arvid Wallman | SWE | Nils Skoglund | SWE | John Jansson |
1924 | AUS | Dick Eve | SWE | John Jansson | GBR | Harold Clarke |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
SWE | 2 | 3 | 2 |
AUS | 1 | 0 | 0 |
GBR | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Meervoudige |
---|
0-1-2 John Jansson |
Afsprong met uitdrijven onder water (mannen)
Editie | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1904 | USA | William Dickey | USA | Edgar Adams | USA | Budd Goodwin |
Land | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
USA | 1 | 1 | 1 |
Bronnen, noten en/of referenties
- Schoonspringen op www.sports-reference.com