Lijst van medaillewinnaars op de Olympische Winterspelen 2018
Deze pagina geeft een totaal overzicht van de medaillewinnaars op de Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang, Zuid-Korea. Hierbij is de indeling alfabetisch gerangschikt op basis van de zeven olympische sporten en binnen de sporten op discipline.
Zie Medaillespiegel van de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Biatlon
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
20 km individueel | NOR | Johannes Thingnes Bø | SLO | Jakov Fak | AUT | Dominik Landertinger |
10 km sprint | GER | Arnd Peiffer | CZE | Michal Krčmář | ITA | Dominik Windisch |
12,5 km achtervolging | FRA | Martin Fourcade | SWE | Sebastian Samuelsson | GER | Benedikt Doll |
15 km massastart | FRA | Martin Fourcade | GER | Simon Schempp | NOR | Emil Hegle Svendsen |
4× 7,5 km estafette | SWE | Peppe Femling Fredrik Lindström Jesper Nelin Sebastian Samuelsson | NOR | Lars Helge Birkeland Johannes Thingnes Bø Tarjei Bø Emil Hegle Svendsen | GER | Benedikt Doll Erik Lesser Arnd Peiffer Simon Schempp |
- Vrouwen
- Gemengd landenteam
Curling
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | USA | Tyler George Matt Hamilton John Landsteiner Joe Polo John Shuster | SWE | Niklas Edin Oskar Eriksson Henrik Leek Christoffer Sundgren Rasmus Wranå | SUI | Peter de Cruz Dominik Märki Claudio Pätz Benoît Schwarz Valentin Tanner |
Vrouwen | SWE | Anna Hasselborg Agnes Knochenhauer Sofia Mabergs Sara McManus Jennie Wåhlin | KOR | Kim Cho-hi Kim Eun-jung Kim Kyeong-ae Kim Seon-yeong Kim Yeong-mi | JPN | Satsuki Fujisawa Mari Motohashi Yumi Suzuki Chinami Yoshida Yurika Yoshida |
Gemengddubbel | CAN | Kaitlyn Lawes John Morris | SUI | Jenny Perret Martin Rios | NOR * | Kristin Skaslien Magnus Nedregotten |
- * kregen alsnog de bronzen medaille toebedeeld nadat de Rus Aleksandr Kroesjelnitski betrapt werd op dopinggebruik[1]
IJshockey
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | Olympische atleten uit Rusland | Duitsland | Canada | |||
Vrouwen | Verenigde Staten | Canada | Finland |
Rodelen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | AUT | David Gleirscher | USA | Chris Mazdzer | GER | Johannes Ludwig |
Vrouwen | GER | Natalie Geisenberger | GER | Dajana Eitberger | CAN | Alex Gough |
Dubbels | GER | Tobias Wendl Tobias Arlt | AUT | Peter Penz Georg Fischler | GER | Toni Eggert Sascha Benecken |
Estafette | Duitsland Natalie Geisenberger Johannes Ludwig Tobias Wendl Tobias Arlt | Canada Alex Gough Samuel Edney Justin Snith Tristan Walker | Oostenrijk Madeleine Egle David Gleirscher Peter Penz Georg Fischler |
Schaatssporten
Kunstrijden
Langebaanschaatsen
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
500 m | NOR | Håvard Lorentzen | KOR | Cha Min-kyu | CHN | Gao Tingyu |
1000 m | NED | Kjeld Nuis | NOR | Håvard Lorentzen | KOR | Kim Tae-yun |
1500 m | NED | Kjeld Nuis | NED | Patrick Roest | KOR | Kim Min-seok |
5000 m | NED | Sven Kramer | CAN | Ted-Jan Bloemen | NOR | Sverre Lunde Pedersen |
10.000 m | CAN | Ted-Jan Bloemen | NED | Jorrit Bergsma | ITA | Nicola Tumolero |
Massastart | KOR | Lee Seung-hoon | BEL | Bart Swings | NED | Koen Verweij |
Ploegenachtervolging | NOR | Håvard Bøkko Sindre Henriksen Simen Spieler Nilsen Sverre Lunde Pedersen | KOR | Chung Jae-won Kim Min-seok Lee Seung-hoon | NED | Jan Blokhuijsen Sven Kramer Patrick Roest Koen Verweij |
- Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
500 m | JPN | Nao Kodaira | KOR | Lee Sang-hwa | CZE | Karolína Erbanová |
1000 m | NED | Jorien ter Mors | JPN | Nao Kodaira | JPN | Miho Takagi |
1500 m | NED | Ireen Wüst | JPN | Miho Takagi | NED | Marrit Leenstra |
3000 m | NED | Carlijn Achtereekte | NED | Ireen Wüst | NED | Antoinette de Jong |
5000 m | NED | Esmee Visser | CZE | Martina Sáblíková | OAR | Natalja Voronina |
Massastart | JPN | Nana Takagi | KOR | Kim Bo-reum | NED | Irene Schouten |
Ploegenachtervolging | JPN | Ayaka Kikuchi Ayano Sato Miho Takagi Nana Takagi | NED | Lotte van Beek Antoinette de Jong Marrit Leenstra Ireen Wüst | USA | Heather Bergsma Brittany Bowe Mia Manganello Carlijn Schoutens |
Shorttrack
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
500 m | CHN | Wu Dajing | KOR | Hwang Dae-heon | KOR | Lim Hyo-jun |
1000 m | CAN | Samuel Girard | USA | John-Henry Krueger | KOR | Seo Yi-ra |
1500 m | KOR | Lim Hyo-jun | NED | Sjinkie Knegt | OAR | Semjon Jelistratov |
Relay | HUN | Csaba Burján Shaoang Liu Shaolin Sándor Liu Viktor Knoch | CHN | Chen Dequan Han Tianyu Ren Ziwei Wu Dajing Xu Hongzhi | CAN | Charle Cournoyer Pascal Dion Samuel Girard Charles Hamelin |
- Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
500 m | ITA | Arianna Fontana | NED | Yara van Kerkhof | CAN | Kim Boutin |
1000 m | NED | Suzanne Schulting | CAN | Kim Boutin | ITA | Arianna Fontana |
1500 m | KOR | Choi Min-jeong | CHN | Li Jinyu | CAN | Kim Boutin |
Relay | KOR | Choi Min-jeong Kim A-lang Kim Ye-jin Lee Yu-bin Shim Suk-hee | ITA | Arianna Fontana Cecilia Maffei Lucia Peretti Martina Valcepina | NED | Yara van Kerkhof Jorien ter Mors Lara van Ruijven Suzanne Schulting |
Skisporten
Alpineskiën
- Mannen
- Vrouwen
- Gemengd
Freestyleskiën
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Aerials | UKR | Oleksandr Abramenko | CHN | Jia Zongyang | OAR | Ilja Boerov |
Halfpipe | USA | David Wise | USA | Alex Ferreira | NZL | Nico Porteous |
Moguls | CAN | Mikaël Kingsbury | AUS | Matt Graham | JPN | Daichi Hara |
Skicross | CAN | Brady Leman | SUI | Marc Bischofberger | OAR | Sergej Ridzik |
Slopestyle | NOR | Øystein Bråten | USA | Nick Goepper | CAN | Alex Beaulieu-Marchand |
- Vrouwen
Langlaufen
- Mannen
- Vrouwen
Noordse combinatie
- Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Gundersen NH | GER | Eric Frenzel | JPN | Akito Watabe | AUT | Lukas Klapfer |
Gundersen LH | GER | Johannes Rydzek | GER | Fabian Rießle | GER | Eric Frenzel |
Landenwedstrijd | GER | Eric Frenzel Vinzenz Geiger Fabian Rießle Johannes Rydzek | NOR | Espen Andersen Jørgen Gråbak Jarl Magnus Riiber Jan Schmid | AUT | Wilhelm Denifl Bernhard Gruber Lukas Klapfer Mario Seidl |
Schansspringen
Snowboarden
- Mannen
- Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Big air | AUT | Anna Gasser | USA | Jamie Anderson | NZL | Zoi Sadowski-Synnott |
Halfpipe | USA | Chloe Kim | CHN | Liu Jiayu | USA | Arielle Gold |
Parallelreuzenslalom | CZE | Ester Ledecká | GER | Selina Jörg | GER | Ramona Theresia Hofmeister |
Slopestyle | USA | Jamie Anderson | CAN | Laurie Blouin | FIN | Enni Rukajärvi |
Snowboardcross | ITA | Michela Moioli | FRA | Julia Pereira de Sousa-Mabileau | CZE | Eva Samková |
Sleesporten
Bobsleeën
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Tweemansbob | CAN | Alexander Kopacz Justin Kripps | LAT | Oskars Melbārdis Jānis Strenga | ||
GER | Francesco Friedrich Thorsten Margis | |||||
Viermansbob | GER | Candy Bauer Francesco Friedrich Martin Grothkopp Thorsten Margis | GER | Eric Franke Kevin Kuske Alexander Rödiger Nico Walther | ||
KOR | Jun Jung-lin Kim Dong-hyun Seo Young-woo Won Yun-jong | |||||
Tweemansbob | GER | Lisa Buckwitz Mariama Jamanka | USA | Lauren Gibbs Elana Meyers Taylor | CAN | Phylicia George Kaillie Humphries |
Skeleton
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | KOR | Yun Sung-bin | OAR | Nikita Tregoebov | GBR | Dominic Parsons |
Vrouwen | GBR | Elizabeth Yarnold | GER | Jacqueline Lölling | GBR | Laura Deas |
Bronnen, noten en/of referenties
- ↑ betrapte russische curler geeft plak terug noren krijgen huldiging.[dode link] op nos.nl