Critérium du Dauphiné Libéré 2002
Critérium du Dauphiné 2002 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
54e editie | |||||||
Periode | 9 juni - 16 juni | ||||||
Startplaats | Lyon | ||||||
Finishplaats | Genève | ||||||
Totale afstand | 1.096 km | ||||||
Eindklassementen | |||||||
Algemeen | |||||||
Punten | Bradley McGee | ||||||
Berg | Dariusz Baranowski | ||||||
Jongeren | Haimar Zubeldia | ||||||
Ploegen | iBanesto.com | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De 54e editie van het Critérium du Dauphiné werd verreden van zondag 9 juni tot en met zondag 16 juni 2002. Deze editie werd gewonnen door de Amerikaan Lance Armstrong. Maar hij is sinds 2012 geschrapt als winnaar wegens doping. Er is geen nieuwe winnaar aangewezen. Het puntenklassement werd gewonnen door de Australiër Bradley McGee, de bergtrui was voor de Pool Dariusz Baranowski en het jongerenklassement werd gewonnen door de Spanjaard Haimar Zubeldia.
Etappe-overzicht
Datum | Etappe | Start – finish | Afstand (km) | Type | Winnaar | Klassementsleider |
---|---|---|---|---|---|---|
9 juni | Proloog | Lyon – Lyon | 3,6 | Individuele tijdrit | Bradley McGee | Bradley McGee |
10 juni | 1 | Châtillon-sur-Chalaronne – Saint-Étienne | 173 | Vlakke rit | Jacky Durand | Jacky Durand |
11 juni | 2 | Tournon-sur-Rhône – Mont Ventoux | 174 | Bergrit | Denis Mensjov | Denis Mensjov |
12 juni | 3 | Montélimar – Pierrelatte | 41 | Individuele tijdrit | Santiago Botero | |
13 juni | 4 | Isle-sur-Sorgue – Digne-les-Bains | 209 | Heuvelrit | Patrice Halgand | |
14 juni | 5 | Digne-les-Bains – Grenoble | 204 | Heuvelrit | Frédéric Guesdon | |
15 juni | 6 | Albertville – Morzine-Avoriaz | 146 | Bergrit | ||
16 juni | 7 | Morzine – Genève | 150 | Heuvelrit | José Enrique Gutiérrez |
Klassementen
Algemeen klassement
Algemeen klassement | |||
Plaats | Naam | Ploeg | Tijd |
---|---|---|---|
2 | Floyd Landis | US Postal Service | +2'03" |
3 | Christophe Moreau | Crédit Agricole | +2'24" |
4 | Haimar Zubeldia | Euskaltel-Euskadi | +2'44" |
5 | Andrej Kivilev | Cofidis | +3'28" |
6 | Denis Mensjov | iBanesto.com | +3'46" |
7 | Aitor Kintana | BigMat-Auber 93 | +5'09" |
8 | Marzio Bruseghin | iBanesto.com | +5'35" |
9 | Richard Virenque | Domo-Farm Frites | +6'11" |
10 | Nicolas Vogondy | Française Des Jeux | +7'09" |
Puntenklassement
Puntenklassement | |||
Plaats | Naam | Ploeg | punten |
---|---|---|---|
Bradley McGee | Française Des Jeux | 64 | |
2 | Baden Cooke | Française Des Jeux | 64 |
3 |
Bergklassement
Bergklassement | |||
Plaats | Naam | Ploeg | punten |
---|---|---|---|
Dariusz Baranowski | iBanesto.com | 88 | |
2 | Alexandre Botcharov | AG2R Prevoyance | 70 |
3 | José Enrique Gutiérrez | Kelme-Costa Blanca | 68 |
Jongerenklassement
Jongerenklassement | |||
Plaats | Naam | Ploeg | tijd |
---|---|---|---|
Haimar Zubeldia | Euskaltel-Euskadi | 28u41'34" | |
2 | Denis Mensjov | iBanesto.com | +1'02" |
3 | Nicolas Vogondy | Française Des Jeux | +4'25" |
Ploegenklassement
Ploegenklassement | ||
Plaats | Ploeg | Tijd |
---|---|---|
iBanesto.com | 86u06'50" | |
2 | Cofidis | +40" |
3 | BigMat-Auber 93 | +2'07" |