17e Filipijns Congres
Het 17e Filipijns Congres (17th Congress of the Philippines) was een zitting van het Filipijns Congres van 25 juli 2016 tot 4 juni 2019. Het Congres was in deze periode samengesteld uit een hogerhuis, de Senaat van de Filipijnen en een lagerhuis, het Filipijns Huis van Afgevaardigden.
Leiders
Senaat
- President van de Senaat:
- Aquilino Pimentel III (PDP–Laban)
- President van de Senaat Pro tempore:
- Ralph Recto (Liberal)
- Leider van de meerderheid:
- Tito Sotto (NPC)
- Leider van de minderheid:
- Franklin Drilon (Liberal)
Huis van Afgevaardigden
- Voorzitter (Speaker):
- Pantaleon Alvarez (1e district Davao del Norte, PDP–Laban)
- Vicevoorzitters (Deputy Speakers):
- Sinds 25 juli 2016:
- Eric Singson (2e district Ilocos Sur, PDP-Laban)
- Mercedes Alvarez (6e district Negros Occidental, NPC)
- Fredenil Castro (2e district Capiz, NUP)
- Raneo Abu (2e district Batangas, Nacionalista)
- Miro Quimbo (2e district Marikina, Liberal)
- Sinds 15 augustus 2016
- Gloria Macapagal-Arroyo (2e district Pampanga, Lakas)
- Pia Cayetano (2e district Taguig, Nacionalista)
- Gwendolyn Garcia (3e district Cebu, PDP-Laban)
- Mylene Garcia-Albano (2e district Davao City, PDP-Laban)
- Sharon Garin (AAMBIS-OWA)
- Bai Sandra Sema (1e district Maguindanao en Cotabato, PDP-Laban)
- Sinds 16 augustus 2016
- Ferdinand Hernandez (2e district South Cotabato, NPC)
- Frederick Abueg (2e district Palawan, Liberal)
- Rolando Andaya jr. (1e district Camarines Sur, PDP-Laban)
- Sinds 9 augustus 2017
- Linabelle Villarica (4e district Bulacan, Liberal)
- Sinds 25 juli 2016:
- Leider Meerderheid (Majority Floor Leader):
- Rodolfo Fariñas (1e district Ilocos Norte, PDP-Laban)
- Leider Minderheid (Minority Floor Leader):
- Danilo Suarez (3e district Quezon, Lakas–CMD)
Leden
Senaat
Senator | Partij | Termijn(en) | |||
---|---|---|---|---|---|
Aantal | Start | Einde | |||
Sonny Angara | LDP | 1 | 2013 | 2019 | |
Bam Aquino | Liberal | 1 | 2013 | 2019 | |
Nancy Binay | UNA | 1 | 2013 | 2019 | |
Alan Peter Cayetano | PDP-Laban | 2 | 2007 | 2017[1] | |
Leila de Lima | Liberal | 1 | 2016 | 2022 | |
Franklin Drilon | Liberal | 2 | 2016 | 2022 | |
JV Ejercito | PDP–Laban | 1 | 2013 | 2019 | |
Francis Escudero | onafhankelijk | 2 | 2007 | 2019 | |
Sherwin Gatchalian | NPC | 1 | 2016 | 2022 | |
Richard Gordon | onafhankelijk | 1 | 2016 | 2022 | |
Gregorio Honasan | UNA | 2 | 2007 | 2019 | |
Risa Hontiveros | Akbayan | 1 | 2016 | 2022 | |
Panfilo Lacson | onafhankelijk | 1 | 2016 | 2022 | |
Loren Legarda | NPC | 2 | 2007 | 2019 | |
Manny Pacquiao | PDP-Laban | 1 | 2016 | 2022 | |
Francis Pangilinan | Liberal | 1 | 2016 | 2022 | |
Aquilino Pimentel III | PDP-Laban | 2 | 2011 | 2019 | |
Grace Poe-Llamanzares | onafhankelijk | 1 | 2013 | 2019 | |
Ralph Recto | Liberal | 2 | 2016 | 2022 | |
Vicente Sotto III | NPC | 2 | 2004 | 2016 | |
Antonio Trillanes IV | onafhankelijk | 2 | 2007 | 2019 | |
Joel Villanueva | Liberal | 1 | 2016 | 2022 | |
Cynthia Villar | Nacionalista | 1 | 2013 | 2019 | |
Juan Miguel Zubiri | PDP-Laban | 1 | 2016 | 2022 |
Huis van Afgevaardigden
De termijn van alle leden van het Huis van Afgevaardigden van het 17e Congres van de Filipijnen loopt van 30 juni 2016 tot 30 juni 2019.
District afgevaardigden
Provincie/Stad | District | Afgevaardigden | Partij | Termijn | Blok | |
---|---|---|---|---|---|---|
Abra | Abra | Joseph Bernos | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
Agusan del Norte | 1e | Lawrence Fortun | Liberal | 2 | Meerderheid | |
2e | Erlpe John Amante | Nacionalista | 2 | Meerderheid | ||
Agusan del Sur | 1e | Maria Valentina Plaza | NUP | 3 | Meerderheid | |
2e | Evelyn Plaza-Mellana | NUP | 3 | Meerderheid | ||
Aklan | Aklan | Carlito Marquez | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
Albay | 1e | Edcel Lagman jr. | Liberal | 1 | Onafh. minderheid | |
2e | Joey Salceda | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
3e | Fernando V. Gonzalez | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | ||
Antipolo | 1e | Cristina Roa-Puno | NUP | 1 | Meerderheid | |
2e | Romeo Acop | NUP | 3 | Meerderheid | ||
Antique | Antique | Paolo Javier | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | |
Apayao | Apayao | Eleanor Bulut-Begtang | NPC | 3 | Meerderheid | |
Aurora | Aurora | Bella Angara | LDP | 2 | Meerderheid | |
Bacolod | Bacolod | Greg Gasataya | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
Baguio | Baguio | Mark Go | Nacionalista | 1 | Meerderheid | |
Basilan | Basilan | Jum Akbar[2] | Liberal | 1 | Meerderheid | |
Bataan | 1e | Geraldine Roman | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
2e | Jose Enrique Garcia III | NUP | 1 | Meerderheid | ||
Batanes | Batanes | Henedina Abad | Liberal | 3 | Meerderheid | |
Batangas | 1e | Eileen Ermita-Buhain | Nacionalista | 2 | Meerderheid | |
2e | Raneo Abu | Nacionalista | 2 | Meerderheid | ||
3e | Maria Theresa Collantes | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | ||
4e | Lianda Bolilia | Liberal | 1 | Meerderheid | ||
Benguet | Benguet | Ronald Cosalan | Liberal | 3 | Meerderheid | |
Biliran | Biliran | Rogelio Espina | Liberal | 3 | Meerderheid | |
Bohol | 1e | Rene Relampagos | Liberal | 3 | Meerderheid | |
2e | Aristotle Aumentado | NPC | 2 | Meerderheid | ||
3e | Arthur Yap | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | ||
Bukidnon | 1e | Malou Acosta-Alba | Liberal | 2 | Meerderheid | |
2e | Florencio Flores jr. | Nacionalista | 3 | Minderheid | ||
3e | Manuel Zubiri | Liberal | 1 | Meerderheid | ||
4e | Rogelio Neil Roque | NPC | 2 | Meerderheid | ||
Bulacan | 1e | Jose Antonio Sy-Alvarado | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
2e | Apol Pancho | NUP | 2 | Meerderheid | ||
3e | Lorna Silverio | NUP | 1 | Meerderheid | ||
4e | Linabelle Ruth Villarica | Liberal | 3 | Meerderheid | ||
Cagayan | 1e | Ramon Nolasco | Liberal | 1 | Meerderheid | |
2e | Aline Vargas-Alfonso | NUP | 3 | Meerderheid | ||
3e | Randolph Ting | NUP | 3 | Meerderheid | ||
Cagayan de Oro | 1e | Rolando Uy | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | |
2e | Maximo Rodriguez jr. | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
Caloocan | 1e | Dale Malapitan | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
2e | Edgar Erice | Liberal | 2 | Meerderheid | ||
Camarines Norte | 1e | Renato Unico jr. | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
2e | Marisol Panotes | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
Camarines Sur | 1e | Rolando Andaya jr. | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | |
2e | Luis Raymund Villafuerte | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
3e | Gabriel Bordado jr. | Liberal | 1 | Meerderheid | ||
4e | Arnulfo Fuentebella | NPC | 1 | Meerderheid | ||
5e | Salvio Fortuno | Liberal | 3 | Meerderheid | ||
Camiguin | Camiguin | Xavier Jesus Romualdo | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | |
Capiz | 1e | Emmanuel Billones | Liberal | 1 | Onafh. minderheid | |
2e | Fredenil Castro | NUP | 2 | Meerderheid | ||
Catanduanes | Catanduanes | Cesar Sarmiento | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | |
Cavite | 1e | Francis Abaya | Liberal | 2 | Meerderheid | |
2e | Strike Revilla | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
3e | Alex Advincula | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | ||
4e | Jennifer Barzaga | NUP | 1 | Meerderheid | ||
5e | Roy Loyola | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | ||
6e | Luis Ferrer IV | NUP/Magdalo | 2 | Meerderheid | ||
7e | Abraham Tolentino | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | ||
Cebu | 1e | Gerald Anthony Gullas jr. | Nacionalista | 2 | Meerderheid | |
2e | Wilfredo Caminero | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | ||
3e | Gwendolyn Garcia | PDP-Laban/1-Cebu | 2 | Meerderheid | ||
4e | Benhur Salimbangon | NUP/1-Cebu | 3 | Meerderheid | ||
5e | Ramon Durano VI | NPC | 1 | Meerderheid | ||
6e | Jonas Cortes | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
7e | Peter John Calderon | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
Cebu City | 1e | Raul del Mar | PDP-Laban/BOPK | 2 | Meerderheid | |
2e | Rodrigo Abellanosa | PDP-Laban/BOPK | 2 | Meerderheid | ||
Compostela Valley | 1e | Maria Carmen Zamora | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | |
2e | Ruwel Peter Gonzaga | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
Cotabato | 1e | Jesus Sacdalan | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | |
2e | Nancy Catamco | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | ||
3e | Jose Tejada | PDP-Laban | 2 | Minderheid | ||
Davao City | 1e | Karlo Nograles | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | |
2e | Mylene Garcia-Albano | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | ||
3e | Alberto Ungab | Nacionalista | 1 | Meerderheid | ||
Davao del Norte | 1e | Pantaleon Alvarez | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
2e | Antonio Floirendo jr. | PDP-Laban/Kusog Baryohanon | 1 | Meerderheid | ||
Davao del Sur | Davao del Sur | Mercedes Cagas | Nacionalista | 2 | Meerderheid | |
Davao Occidental | Davao Occidental | Lorna Bautista-Bandigan | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
Davao Oriental | 1e | Corazon Nuñez-Malanyaon | Nacionalista | 1 | Meerderheid | |
2e | Joel Mayo Almario | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
Dinagat Islands | Dinagat | Kaka Bag-ao | Liberal | 2 | Meerderheid | |
Eastern Samar | Lone | Ben Evardone | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | |
Guimaras | Guimaras | Maria Lucille Nava | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
Ifugao | Lone | Teodoro Baguilat jr. | Liberal | 3 | Onafh. minderheid | |
Iligan | Lone | Frederick Siao | UNA | 1 | Meerderheid | |
Ilocos Norte | 1e | Rodolfo Fariñas | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | |
2e | Imelda Marcos | Nacionalista | 3 | Meerderheid | ||
Ilocos Sur | 1e | Deogracias Savellano | Nacionalista | 1 | Meerderheid | |
2e | Eric Singson | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | ||
Iloilo | 1e | Oscar Garin jr. | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | |
2e | Arcadio Gorriceta | Liberal | 2 | Meerderheid | ||
3e | Arthur Defensor jr. | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | ||
4e | Ferjenel Biron | NUP | 1 | Meerderheid | ||
5e | Raul Tupas | NPC | 1 | Meerderheid | ||
Iloilo City | Iloilo City | Jerry Treñas | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | |
Isabela | 1e | Rodolfo Albano III | PDP-Laban | 2 | Minderheid | |
2e | Ana Cristina Go | Liberal | 3 | Minderheid | ||
3e | Napoleon Dy | NPC | 3 | Meerderheid | ||
4e | Maria Lourdes Aggabao | NPC | 1 | Meerderheid | ||
Kalinga | Kalinga | Allen Jesse Mangaoang | Liberal | 1 | Meerderheid | |
La Union | 1e | Pablo Ortega | Liberal | 1 | Onafhankelijk; Minderheid | |
2e | Sandra Eriguel | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
Laguna | 1e | Arlene Arcillas-Nazareno | Liberal | 1 | Meerderheid | |
2e | Jun Chipeco jr. | Liberal | 2 | Meerderheid | ||
3e | Sol Aragones | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | ||
4th | Benjie Agarao jr. | Liberal | 2 | Meerderheid | ||
Lanao del Norte | 1e | Mohamad Dimaporo | Liberal | 1 | Meerderheid | |
2e | Abdullah Dimaporo | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | ||
Lanao del Sur | 1e | Ansaruddin Alonto Adiong | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | |
2e | Mauyag Papandayan jr. | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
Lapu-Lapu City | Lapu-Lapu | Aileen Radaza | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | |
Las Piñas | Las Piñas | Mark Villar[3] | Nacionalista | 3 | Meerderheid | |
Leyte | 1e | Yedda Romualdez | Lakas | 1 | Meerderheid | |
2e | Henry Ong | NPC | 1 | Meerderheid | ||
3e | Vicente Veloso | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
4e | Lucy Torres-Gomez | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | ||
5e | Jose Carlos Cari | Liberal | 3 | Meerderheid | ||
Maguindanao | 1e | Bai Sandra Sema | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | |
2e | Zajid Mangudadatu | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | ||
Makati | 1e | Monsour Del Rosario | UNA | 1 | Meerderheid | |
2e | Luis Campos jr. | UNA | 1 | Meerderheid | ||
Malabon | Malabon | Federico Sandoval II | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
Mandaluyong | Mandaluyong | Alexandria Gonzales | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
Manilla | 1e | Manuel Luis Lopez | NPC | 1 | Meerderheid | |
2e | Carlo Lopez | Liberal | 3 | Meerderheid | ||
3e | Yul Servo | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
4e | Edward Maceda | Pwersa ng Masang Pilipino | 1 | Meerderheid | ||
5e | Cristal Bagatsing | PDP-Laban/KABAKA | 1 | Meerderheid | ||
6e | Sandy Ocampo | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | ||
Marikina | 1e | Bayani Fernando | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
2e | Miro Quimbo | Liberal | 3 | Meerderheid | ||
Marinduque | Marinduque | Lord Allan Jay Velasco | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | |
Masbate | 1e | Maria Vida Espinosa-Bravo | NUP | 2 | Meerderheid | |
2e | Elisa Kho | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | ||
3e | Scott Davies Lanete | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | ||
Misamis Occidental | 1e | Jorge Almonte | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | |
2e | Henry Oaminal | Nacionalista | 2 | Meerderheid | ||
Misamis Oriental | 1e | Peter Unabia | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | |
2e | Juliette Uy | NUP | 2 | Meerderheid | ||
Mountain Province | Mountain | Maximo Dalog | Liberal | 3 | Meerderheid | |
Muntinlupa | Lone | Ruffy Biazon | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
Navotas | Navotas | Toby Tiangco | onafhankelijk | 3 | Onafhankelijk | |
Negros Occidental | 1e | Melecio Yap | NPC | 1 | Meerderheid | |
2e | Leo Rafael Cueva | NUP | 2 | Meerderheid | ||
3e | Alfredo Benitez | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | ||
4e | Juliet Marie Ferrer | NUP | 1 | Meerderheid | ||
5e | Alejandro Mirasol | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | ||
6e | Mercedes Alvarez | NPC | 3 | Meerderheid | ||
Negros Oriental | 1e | Jocelyn Limkaichong | Liberal | 1 | Meerderheid | |
2e | Manuel Sagarbarria | NPC | 1 | Meerderheid | ||
3e | Arnulfo Teves | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
Northern Samar | 1e | Raul Daza | Liberal | 3 | Onafh. Minderheid | |
2e | Edwin Ongchuan | NUP | 1 | Meerderheid | ||
Nueva Ecija | 1e | Estrellita Suansing | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | |
2e | Micaela Violago | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
3e | Rosanna Vergara | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
4e | Magnolia Antonino-Nadres | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | ||
Nueva Vizcaya | Nueva Vizcaya | Luisa Lloren Cuaresma | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
Occidental Mindoro | Occidental Mindoro | Josephine Ramirez-Sato | Liberal | 2 | Meerderheid | |
Oriental Mindoro | 1e | Paulino Salvador Leachon | Liberal | 2 | Meerderheid | |
2e | Reynaldo Umali | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | ||
Palawan | 1e | Franz Alvarez | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | |
2e | Frederick Abueg | Liberal | 2 | Meerderheid | ||
3e | Gil Acosta | NPC | 1 | Meerderheid | ||
Pampanga | 1e | Carmelo Lazatin II | PDP-Laban/Lingap Lugud | 1 | Meerderheid | |
2e | Gloria Macapagal-Arroyo | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | ||
3e | Aurelio Gonzales jr. | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
4e | Juan Pablo Bondoc | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | ||
Pangasinan | 1e | Jesus Celeste | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | |
2e | Leopoldo Bataoil | Liberal | 3 | Meerderheid | ||
3e | Rosemarie Arenas | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | ||
4e | Christopher De Venecia | Liberal | 1 | Meerderheid | ||
5e | Amado Espino jr. | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
6e | Marlyn Primicias-Agabas | NPC | 3 | Meerderheid | ||
Parañaque | 1e | Eric Olivarez | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | |
2e | Gustavo Tambunting | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | ||
Pasay | Pasay | Imelda Calixto-Rubiano | Liberal | 3 | Meerderheid | |
Pasig | Pasig | Richard Eusebio | Nacionalista | 1 | Meerderheid | |
Quezon | 1e | Trina Enverga | NPC | 1 | Meerderheid | |
2e | Vicente Alcala | Liberal | 2 | Meerderheid | ||
3e | Danilo Suarez | Lakas | 1 | Meerderheid | ||
4e | Angelina Tan | NPC | 2 | Meerderheid | ||
Quezon City | 1e | Vincent Crisologo | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
2e | Winston Castelo | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | ||
3e | Jorge Banal | Liberal | 3 | Meerderheid | ||
4e | Feliciano Belmonte jr. | Liberal | 3 | Meerderheid | ||
5e | Alfred Vargas | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | ||
6e | Jose Christopher Belmonte | Liberal | 2 | Meerderheid | ||
Quirino | Quirino | Dakila Cua | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | |
Rizal | 1e | Michael John Duavit | NPC | 1 | Meerderheid | |
2e | Isidro Rodriguez jr. | NPC | 3 | Meerderheid | ||
Romblon | Romblon | Emmanuel Madrona | Nacionalista | 1 | Meerderheid | |
Samar | 1e | Edgar Sarmiento | Liberal | 1 | Meerderheid | |
2e | Milagros Tan | NPC | 3 | Meerderheid | ||
San Jose del Monte | Lone | Florida Robes | Arangkada San Joseñ | 1 | Meerderheid | |
San Juan | San Juan | Ronaldo Zamora | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | |
Sarangani | Sarangani | Rogelio Pacquiao | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
Siquijor | Siquijor | Ramon Vicente Rocamora | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
Sorsogon | 1e | Evelina Escudero | NPC | 2 | Meerderheid | |
2e | Deogracias Ramos jr. | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | ||
South Cotabato | 1e | Pedro Acharon jr. | NPC | 3 | Meerderheid | |
2e | Ferdinand Hernandez | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | ||
Southern Leyte | Lone | Roger Mercado | Liberal | 1 | Meerderheid | |
Sultan Kudarat | 1e | Suharto Mangudadatu | PTM | 1 | Meerderheid | |
2e | Horacio Suansing jr. | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
Sulu | 1e | vacant[4] | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | |
2e | Abdulmunir Arbison | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
Surigao del Norte | 1e | Francisco Jose Matugas II | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
2e | Robert Ace Barbers | Nacionalista | 1 | Meerderheid | ||
Surigao del Sur | 1e | Prospero Picha jr. | Lakas | 1 | Meerderheid | |
2e | Johnny Pimentel | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
Taguig–Pateros | 1e | Arnel Cerafica | PDP-Laban | 3 | Meerderheid | |
Taguig | 2e | Pia Cayetano | Nacionalista | 1 | Meerderheid | |
Tarlac | 1e | Charlie Cojuangco | NPC | 1 | Meerderheid | |
2e | Victor Yap | NPC | 1 | Meerderheid | ||
3e | Noel Villanueva | Nacionalista | 2 | Meerderheid | ||
Tawi-Tawi | Tawi-Tawi | Ruby Sahali | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | |
Valenzuela | 1e | Weslie Gatchalian | NPC | 1 | Meerderheid | |
2e | Eric Martinez | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
Zambales | 1e | Jeffrey Khonghun | NPC | 2 | Meerderheid | |
2e | Cherry Deloso-Montalla | Liberal | 2 | Meerderheid | ||
Zamboanga City | 1e | Celso Lobregat | PDP-Laban | 2 | Meerderheid | |
2e | Manuel Dalipe | NPC | 1 | Meerderheid | ||
Zamboanga del Norte | 1e | Seth Jalosjos | Nacionalista | 3 | Minderheid | |
2e | Glona Labadlabad | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | ||
3e | Isagani Amatong | Liberal | 2 | Meerderheid | ||
Zamboanga del Sur | 1e | Divina Grace Yu | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
2e | Aurora Enerio-Cerilles | NPC | 3 | Meerderheid | ||
Zamboanga Sibugay | 1e | Wilter Palma II | PDP-Laban | 1 | Meerderheid | |
2e | Dulce Ann Hofer | PDP-Laban | 2 | Meerderheid |
Partijlijst afgevaardigden
Partij | Afgevaardigde | Termijn | Blok |
---|---|---|---|
1st Consumers Alliance for Rural Energy, Inc. (1-CARE) | Carlos Roman Uybarreta | 1 | Meerderheid |
Aangat Tayo | Harlin Neil Abayon III | 1 | Minderheid |
Abang Lingkod (ABANG LINGKOD) | Joseph Stephen Paduano | 2 | Meerderheid |
Abono | Conrado Estrella III | 2 | Meerderheid |
Vini Nola Ortega | 1 | Meerderheid | |
Alliance of Concerned Teachers (ACT TEACHERS) | Antonio Tinio | 3 | Minderheid |
Francisca Castro | 1 | Minderheid | |
Acts-Overseas Filipino Workers Coalition of Organizations (ACTS-OFW) | Aniceto Bertiz III | 1 | Minderheid |
Advocacy for Teacher Empowerment through Action, Cooperation and Harmony towards Educational Reforms, Inc. (A TEACHER) | Julieta Cortuna | 3 | Minderheid |
Agbiag! Timpuyog Ilocano, Inc. (AGBIAG!) | Michaelina Antonio | 1 | Meerderheid |
Agri-Agra na Reporma para sa Magsasaka ng Pilipinas Movement (AGRI) | Delphine Lee | 2 | Minderheid |
Orestes Salon | 1 | Minderheid | |
Agricultural Sector Alliance of the Philippines (AGAP) | Rico Geron | 2 | Meerderheid |
Akbayan Citizens' Action Party (AKBAYAN) | Tomasito Villarin | 1 | Minderheid |
Ako Bicol Political Party (AKO BICOL) | Rodel Batocabe | 3 | Meerderheid |
Alfredo Garbin jr. | 1 | Minderheid | |
Christopher Co | 3 | Meerderheid | |
Alliance of Organizations, Networks and Associations of the Philippines (ALONA) | Anna Marie Villaraza-Suarez | 1 | Minderheid |
An Waray | Victoria Isabel Noel | 2 | Meerderheid |
Anak Mindanao (AMIN) | Sitti Turabin-Hataman | 2 | Meerderheid |
Makmod Mending jr. | 2 | Meerderheid | |
Anakpawis | Ariel Casilao | 1 | Minderheid |
Ang Asosasyon Sang Mangunguma Nga Bisaya Owa Mangunguma (AAMBIS-OWA) | Sharon Garin | 3 | Meerderheid |
Ang Kabuhayan | Dennis Laogan | 1 | Meerderheid |
Ang Mata'y Alagaan (MATA) | Tricia Nicole Velasco-Catera | 1 | Meerderheid |
Ang National Coalition of Indigenous Peoples Action Na! (ANAC-IP) | Jose Panganiban jr. | 2 | Meerderheid |
Angkla: Ang Partido ng mga Pilipinong Marino (ANGKLA) | Jesulito Manalo | 2 | Meerderheid |
Arts Business and Science Professionals (ABS) | Eugene Michael De Vera | 1 | Minderheid |
Ating Agapay Sentrong Samahan ng mga Obrero (AASENSO) | Teodoro Montoro | 1 | Meerderheid |
Bagong Henerasyon (BH) | Bernadette Herrera-Dy | 1 | Meerderheid |
Bayan Muna | Carlos Isagani Zarate | 2 | Minderheid |
Buhay Hayaan Yumabong (BUHAY) | Mariano Michael Velarde jr. | 3 | Meerderheid |
Lito Atienza | 2 | Minderheid | |
Butil Farmers Party (BUTIL) | Cecilia Leonila Chavez | 1 | Minderheid |
Citizens' Battle Against Corruption (CIBAC) | Sherwin Tugna | 3 | Meerderheid |
Coalition of Associations of Senior Citizens in the Philippines (SENIOR CITIZENS) | Francisco Datol jr. | 1 | Meerderheid |
Milagros Aquino Magsaysay | 1 | Meerderheid | |
Cooperative NATCCO Network Party (COOP-NATCCO) | Anthony Bravo | 2 | Minderheid |
Sabiniano Canama | 1 | Meerderheid | |
Democratic Independent Workers Association (DIWA) | Emmeline Aglipay-Villar | 3 | Meerderheid |
Gabriela Women's Party (GABRIELA) | Emmi de Jesus | 3 | Minderheid |
Arlene Brosas | 1 | Minderheid | |
Kabalikat ng Mamamayan (KABAYAN) | TBA | 1 | Minderheid |
Ron Salo | 1 | Meerderheid | |
Kabataan (KABATAAN) | Sarah Jane Elago | 1 | Minderheid |
Kalinga: Advocacy for Social Empowerment and Nation Building through Easing Poverty (KALINGA) | Abigail Faye Ferriol-Pascual | 3 | Minderheid |
KUSUG TAUSUG | Shernee Tan | 3 | Meerderheid |
LPG Marketers Association (LPGMA) | Arnel Ty | 3 | Meerderheid |
Magdalo Para sa Pilipino (MAGDALO) | Gary Alejano | 2 | Minderheid |
Manila Teachers' Savings and Loan Association (MANILA TEACHERS) | Virgilio Lacson | 1 | Meerderheid |
One Patriotic Coalition of Marginalized Nationals (1PACMAN) | Enrico Pineda | 1 | Meerderheid |
Michael Romero | 1 | Meerderheid | |
Puwersa ng Bayaning Atleta (PBA) | Mark Aeron Sambar | 1 | Meerderheid |
Jericho Jonas Nograles | 1 | Meerderheid | |
Serbisyo sa Bayan Party (SBP) | Ricardo Belmonte jr. | 1 | Meerderheid |
Social Amelioration & Genuine Intervention on Poverty (1-SAGIP) | Rodante Marcoleta | 1 | Meerderheid |
Trade Union Congress Party (TUCP) | Raymond Democrito Mendoza | 3 | Meerderheid |
Una ang Edukasyon (1-ANG EDUKASYON) | Salvador Belaro jr. | 1 | Meerderheid |
You Against Corruption and Poverty (YACAP) | Benhur Lopez jr. | 1 | Meerderheid |
Bronnen, noten en/of referenties
- ↑ Positie vacant nadat Alan Peter Cayetano op 10 mei 2017 werd benoemd tot minister van buitenlandse zaken
- ↑ Overleden op 11 november 2016. Zie ook: Basilan congresswoman passes away, ABS-CBN News (11 november 2016)
- ↑ Nam ontslag toen hij op 1 augustus 2016 werd benoemd tot Minister van Publieke Werken en Snelwegen. Zie ook: Villar resigns as Las Piñas rep, takes on DPWH post, The Philippine Daily Inquirer (2 augustus 2016). Gearchiveerd op 30 maart 2022.
- ↑ De herkozen kandidaat Tupay Loong overleed op 30 juni 2016 voordat hij zijn zetel kon innemen.