Kosárlabda a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon
Kosárlabda az I. nyári ifjúsági olimpián | |||||||||||
Adatok | |||||||||||
Dátum | augusztus 15–23. | ||||||||||
Versenyszámok | |||||||||||
| |||||||||||
|
- m
- v
- sz
A 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon augusztus 15. és 23. között kerültek megrendezésre a lány, illetve fiú kosárlabda-mérkőzések. A részt vevő 20–20 csapatot négy-négy csoportba osztották, ahol körmérkőzéseken döntötték el a sorrendet. A csoportok első két helyezettje jutott a negyeddöntőkbe, ahonnan egyenes kieséses rendszerben folytatódtak a küzdelmek.
Főbb szabályok
- A kosárlabdapálya egyik térfelén zajlott a mérkőzés.
- Minden csapatban 3 játékos volt a pályán egyidőben, és 1 cserejátékos volt.
- A mérkőzés játékideje 2 darab 5 perces félidőből állt.
- A mérkőzést az a csapat nyerte, amelyik előbb elérte a 33 pontot, vagy a játékidő leteltéig több pontot ért el.
- A támadóidő 10 másodperc volt.
- A labda kosárra történő dobása előtt a labdát ki kellett vezetni a 3 pontos vonalon kívülre, és legalább 2 játékosnak érintenie kellett.
Éremtáblázat
A 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékok éremtáblázata kosárlabdában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Kína (CHN) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Szerbia (SRB) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
3. | Ausztrália (AUS) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Horvátország (CRO) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
5. | Egyesült Államok (USA) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Görögország (GRE) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 2 | 2 | 2 | 6 |
Érmesek
Fiú torna
Bővebben: Fiú kosárlabdatorna a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
A 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékok érmesei fiú kosárlabdában | |||
---|---|---|---|
1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz | |
Szerbia (SRB) | Horvátország (CRO) | Görögország (GRE) | |
Stefan Popovski-Turanjanin | Tomislav Grubisic | Theodoros Tsiloulis |
Lány torna
Bővebben: Lány kosárlabdatorna a 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon |
A 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékok érmesei lány kosárlabdában | |||
---|---|---|---|
1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz | |
Kína (CHN) | Ausztrália (AUS) | Egyesült Államok (USA) | |
Yi Shen | Rosemary Fadljevic | Andraya Carter |
Források
- singapore2010.sg: Kosárlabda eredményei. [2013. január 10-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. augusztus 17.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap