2022–2024Dél-Korea Ulszan HD54(17)
Válogatottság2
2015Magyarország Magyarország U211(0)
2022–Magyarország Magyarország25(3)
1 A felnőtt klubokban játszott mérkőzések és gólok csak a bajnoki mérkőzések adatait tartalmazzák. Utolsó elszámolt mérkőzés dátuma:
2024. május 29.
2 Utolsó elszámolt válogatott mérkőzés dátuma:
2024. június 23.
Sablon • Wikidata • Segítség

Ádám Martin (Szeged, 1994. november 6. –) magyar válogatott labdarúgó, ballábas csatár.

Pályafutása

Szegeden született 1994-ben. A labdarúgással már óvodásként kezdett megismerkedni. Az édesapja vitte a kilenc kilométerre található Bordányba, Vincze Ferenc nevelőedzőhöz került és egészen 2008-ig nála nevelődött.

Róla mondták

Félénk kissrácként ismertem meg, és el is telt fél év, mire a többi gyerekhez hasonlóan feloldódott. – A szülei rendszeresen hordták, ő pedig egyre jobban beilleszkedett. Szerette az edzéseket, a feladatokat mindig megcsinálta, és ugyan akadt rajta kívül is két-három ügyes gyerek, de ő azért számított különlegesnek, mert ballábas volt. Érdekelte, szerette a futballt, és értékelte a szülei áldozatvállalását. Sok tornán vettünk részt, amelyen gólkirály vagy legjobb játékos volt. A bordányi gyerekekhez jártak üllési, zákányszéki és forráskúti fiatalok is, igyekeztem figyelni arra, hogy a nem helyit ne idegenítsék el a többiek. – Vincze Ferenc, egykori nevelőedzője.

2008-ban egy évre Tisza Volán SC-hez került.[2]

Klubcsapatokban

Vasas

A 2009–2010-es szezonban került a Vasas akadémiájára. 2014– 2015-ös szezonban debütált az ekkor még az másodosztályban szereplő Vasas első csapatában. Huszonnyolcszor lépett pályára, hétszer volt kezdő és tizenegyszer volt csere, ötször csak nevezték, ezeken a mérkőzéseken hét gólt szerzett. A Magyar Kupában egyszer a Ligakupában pedig ötször lépett pályára és egy gólt szerzett. A következő szezonban már az első osztályban léphetett pályára. Huszonnégy mérkőzésen két gólt szerzett, a Magyar Kupában pedig kétszer jutott lehetőséhez, gólt nem szerzett. A 2016–2017-es szezonban bronzérmes és Magyar Kupa ezüstérmet szerzett a piros-kék klubbal.[3][4][5][6][7] 2017. július 7-én 2019-ig szóló szerződést írt alá a Vasassal.[8]

A 2017-2018-as szezonban huszonhétszer lépett pályára a bajnokságban és két gólt szerzett. Az Európa-ligában két mérkőzésen összesen negyvenegy percet kapott és gólt nem tudott szerezni. A 2018-2019-es szezonban tizenötször lépett pályára a bajnokságban és három gólt szerzett. A Magyar kupa 6. fordulójában Nagykőrösön a Nagykőrösi Kinizsi FC csapata elleni meccs második félidejében lépett pályára Király Botond cseréjeként. Két gólt szerzett a Vasas 4-1-re győzött.[9] A 7. fordulóban Kazincbarcika vendégeként kezdőként lépett pályára és gólt szerzett. Az Angyalföldi klub 4-2-re győzött.[10] 2019. január 14-én közös megegyezéssel szerződést bontott az angyalföldi klubbal,[11][12] majd egy nappal később aláírt a szintén másodosztályú Kaposvári Rákóczihoz.[13]

Kaposvári Rákóczi

2019. január 16-án a Siófok elleni 1-1-re végződő felkészülési mérkőzésen kezdőként debütált új klubjában. A szabad 17-es mezszámba játszott, a szünetben lecserélték gólt nem szerzett, csak helyzetig jutott ami a kapu felett hagyta el a labda a játékteret.[14]

Február 3-án a Mosonmagyaróvári TE otthonában a bajnokságban is bemutatkozott. A 66-os mezszámban játszott, a mérkőzés 49. percében gólt is szerzett, amivel 1-0-ra győzött az új klubja.[15]

Március 10-én a Siófok otthonában, a mérkőzés 43. percében megszerezte a harmadik gólját az új klubja színeiben. A mérkőzést a Kaposvár nyert 2-0-ra.[16] Március 31-én a Győr vendégeként lépett pályára az ETO Parkban, a 88. percben gólt szerzett, a mérkőzést végül a Győr nyerte 3-2-re.[17] Május elsején a bajnokság 35. fordulójában a Balmazújváros ellen lépett pályára, a mérkőzés 16. percében megszerezte a vezetést a Kaposvárnak, melyet végül a zöld-fehér klub nyert meg 2-0-ra.[18] Május 5-én a Vác elleni mérkőzés 65. percében lépett pályára csereként és a 93. percben győztes gólt szerzett.[19] Egy héttel később a Dorog elleni mérkőzésen kezdőként lépett pályára, a 74. percben gólt szerzett majd 4 perccel később lecserélték a csapat pedig 5-2-re győzött.[20] 19-én a bajnokság utolsó fordulójában a Soroksár elleni haza mérkőzésen szintén kezdőként lépett pályára, a 90. percben betalált és ezzel beállította a 3-1-s végeredményt.[21]

A 2019-20-as szezonban 30 mérkőzésen lépett pályára a bajnokságban és 5 gólt szerzett, mellyel házi gólkirály lett. A csapat végül az utolsó helyen zárt a tabellán és kiesett a másodosztályba.

Paks

2020. július 10-én a Paksi FC a saját honlapján jelentette be hogy szerződést írt alá a zöld-fehér együtteshez.[22] A 2020–21-es idényben 28 bajnoki mérkőzésen 8 gólt szerzett a 4. helyezett csapat tagjaként.

2022. április 23-án a Zalaegerszeg ellen 3–2-re megnyert bajnoki mérkőzésen mesterhármast ért el.[23] A 2021–2022-es szezon végén 31 góllal gólkirályi címet szerzett.

Ulszan HD

2022 júliusában a dél-koreai élvonalban szereplő csapathoz igazolt.[24] 2022. augusztus 13-án a Tegu FC ellen 4–0-ra megnyert hazai mérkőzésen gólt lőtt és gólpasszt adott.[25] Augusztus 21-én a Kimcson Szangmu FC ellen a K-League 24. fordulójában az ő két góljával győztek 2–1-re.[26] Szeptember 7-én a Szuvon elleni bajnoki mérkőzésen győztes gólt fejelt.[27] Négy nappal később a Pohang Steelers elleni bajnokin a 36. percben tizenegyesből talált be.[28] Október 1-jén a K Liga 1 rájátszásában nyolc perccel becserélése után büntetőből betalált az Incheon elleni mérkőzésen.[29] A csapat szurkolói augusztus hónap legjobb játékosának választották.[30] Október 8-án a Jeonbuk elleni bajnokin a 75. percben csereként lépett pályára, a hosszabbításban duplázott, csapata így 2–1-re megnyerte a sorsdöntő mérkőzést.[31] Október 16-án a Kangvon vendégeként 2–1-re győztek, Martin csereként lépett pályára a második félidő 67. percében, majd gólpasszt adott, a 86. percben a győztes gólt is megszerezte csapatának.[32] 2023. szeptember 19-én a thaiföldi Pathum United ellen 3–1-re megnyert ázsiai Bajnokok Ligája csoportmérkőzésen mesterhármast ért el.[33]

2024. július 5-én két év után elhagyta a dél-koreai együttest. 2022 óta 67 mérkőzésen 24 gólt és kilenc gólpasszt ért el a csapat színeiben. Kétszer dél-koreai bajnoki címet ünnepelhetett, és szerepelt az ázsiai Bajnokok Ligájában is (tíz találkozón öt gólt szerzett a sorozatban).[34]

A magyar válogatottban

2022 márciusában meghívót kapott Marco Rossi szövetségi kapitánytól a szerbek és az északírek elleni válogatott mérkőzésekre készülő magyar válogatott 24 fős keretébe.[35]

2022. június 14-én az Anglia ellen 4–0-ra megnyert Nemzetek Ligája mérkőzésen – a 68. percben csereként beállt, majd – 2 gólpasszt adott.[36] 2023. március 23-án az Észtország ellen 1–0-ra megnyert felkészülési mérkőzésen szerezte első gólját a nemzeti csapatban.[37] 2023. március 27-én a Bulgária ellen 3–0-ra végződő Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen ő állította be a végeredményt.[38]

Klub Szezon Bajnokság Kupa Ligakupa Nemzetközi kupa Összesen
Pályára lépések Gólok Pályára lépések Gólok Pályára lépések Gólok Pályára lépések Gólok Pályára lépések Gólok

# Dátum Helyszín Hazai Eredmény Vendég Kiírás Gólok Esemény
1. 2022. március 24. Budapest, Puskás Aréna Magyarország  0 – 1  Szerbia barátságos - becserélve 70'
2. 2022. március 29. Belfast, Windsor Park Észak-Írország  0 – 1  Magyarország barátságos - becserélve 72'
3. 2022. június 4. Budapest, Puskás Aréna Magyarország  1 – 0  Anglia Nemzetek Ligája - becserélve 88'
4. 2022. június 7. Cesena, Dino Manuzzi Stadion Olaszország  2 – 1  Magyarország Nemzetek Ligája - becserélve 87'
5. 2022. június 11. Budapest, Puskás Aréna Magyarország  1 – 1  Németország Nemzetek Ligája - becserélve 69' Sárga lap 90'
6. 2022. június 14. Wolverhampton, Molineux Stadion Anglia  0 – 4  Magyarország Nemzetek Ligája - becserélve 68'
7. 2022. szeptember 23. Lipcse, Red Bull Arena Németország  0 – 1  Magyarország Nemzetek Ligája - becserélve 67'
8. 2022. szeptember 26. Budapest, Puskás Aréna Magyarország  0 – 2  Olaszország Nemzetek Ligája - becserélve 75'
9. 2022. november 17. Luxembourg, Stade de Luxembourg Luxemburg  2 – 2  Magyarország barátságos - lecserélve 58'
10. 2022. november 20. Budapest, Puskás Aréna Magyarország  2 – 1  Görögország barátságos - becserélve 53'
11. 2023. március 23. Budapest, Puskás Aréna Magyarország  1 – 0  Észtország barátságos 1 Gól : 41' 41' lecserélve 60'
12. 2023. március 27. Budapest, Puskás Aréna Magyarország  3 – 0  Bulgária Eb-selejtező 1 Gól : 39' 39' lecserélve 59'
13. 2023. június 17. Podgorica, Városi stadion Montenegró  0 – 0  Magyarország Eb-selejtező - lecserélve 58'
14. 2023. június 20. Budapest, Puskás Aréna Magyarország  2 – 0  Litvánia Eb-selejtező - becserélve 60'
15. 2023. szeptember 7. Belgrád, Rajko Mitić Stadion Szerbia  1 – 2  Magyarország Eb-selejtező - becserélve 77'
16. 2023. október 14. Budapest, Puskás Aréna Magyarország  2 – 1  Szerbia Eb-selejtező - becserélve 84'
17. 2023. október 17. Kaunas, S. Darius és S. Girėnas Stadion Litvánia  2 – 2  Magyarország Eb-selejtező - becserélve 90+2'
18. 2023. november 16. Szófia, Vaszil Levszki Nemzeti Stadion Bulgária  2 – 2  Magyarország Eb-selejtező 1 Gól : 10' 10' lecserélve 74'
19. 2023. november 19. Budapest, Puskás Aréna Magyarország  3 – 1  Montenegró Eb-selejtező - lecserélve 77'
20. 2024. március 22. Budapest, Puskás Aréna Magyarország  1 – 0  Törökország barátságos - becserélve 80'
21. 2024. március 26. Budapest, Puskás Aréna Magyarország  2 – 0  Koszovó barátságos - lecserélve 46'
22. 2024. június 8. Debrecen, Nagyerdei stadion Magyarország  3 – 0  Izrael barátságos - becserélve 57' Sárga lap 90+2'
23. 2024. június 15. Köln, RheinEnergieStadion Magyarország  1 – 3  Svájc Eb-csoportkör - becserélve 79'
24. 2024. június 19. MHPArena, Stuttgart Németország  2 – 0  Magyarország Eb-csoportkör - becserélve 75'
25. 2024. június 23. MHPArena, Stuttgart Skócia  0 – 1  Magyarország Eb-csoportkör - becserélve 74'
Összesen 25 mérkőzés 3 gól

Jegyzetek

1. Ádám Martin ma 20 esztendős! Boldog születésnapot Monsi! (magyar nyelven). vasasfc.hu, 2014. november 6. (Hozzáférés: 2019. január 17.)
  2. Ádám Martin félénk fiúból lett igazi gólvágó (magyar nyelven). delmagyar.hu, 2016. július 26. [2019. január 19-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2019. január 17.)
  3. Ádám Martin. mlsz. (Hozzáférés: 2017. május 14.)
  4. [nemzetisport.hu/jatekosok/labdarugas/adam_martin Ádám Martin]. nemzetisport.hu. (Hozzáférés: 2017. május 14.)
  5. Ádám Martin félénk fiúból lett igazi gólvágó. delmagyar.hu. [2017. október 5-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2017. május 14.)
  6. ÁDÁM MARTIN SZERZŐDÉST HOSSZABBÍTOTT. vkla.hu. (Hozzáférés: 2017. május 14.)
  7. Üdv a klubban. utanpotlassport.hu. (Hozzáférés: 2017. május 14.)
  8. Vasas: Ádám Martin és Preklet Csaba is hosszabbított. Nemzeti Sport, 2017. július 7. (Hozzáférés: 2017. október 5.)
  9. Magyar Kupa 6. forduló (magyar nyelven). mlsz.hu
  10. Magyar Kupa 7. forduló (magyar nyelven). mlsz.hu
  11. Ádám Martin saját kérésére távozik, 2019. január 14. (Hozzáférés: 2019. január 14.)
  12. NB II: tíz év után távozik a Vasas támadója, riválishoz igazolhat, 2019. január 14. (Hozzáférés: 2019. január 14.)
  13. NB II: valóban Kaposvárra igazolt a Vasas támadója – hivatalos, 2019. január 15. (Hozzáférés: 2019. január 15.)
  14. DÖNTETLENNEL KEZDTÜK AZ ÉVET, 2019. január 16. (Hozzáférés: 2019. január 17.)
  15. Négyet vágott a Gyirmót és a Csaba, a ZTE meccse félbeszakadt, 2019. február 3. (Hozzáférés: 2019. február 4.)
  16. BFC Siófok vs. Kaposvár Rákóczi 0-2, 2019. március 10. (Hozzáférés: 2024. június 22.)
  17. Merkantil Bank Liga NB II. 30. forduló, Győr-Kaposvár 3-2 (magyar nyelven). mlsz.hu, 2019. március 31. [2019. május 2-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2019. május 2.)
  18. Merkantil Bank Liga NB II. 35. forduló, Balmazújváros-Kaposvár 0-2 (magyar nyelven). mlsz.hu, 2019. május 1. [2019. május 2-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2019. május 2.)
  19. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI VS. VÁC 1 - 0 (angol nyelven). soccerway.com, 2019. május 5. (Hozzáférés: 2019. július 10.)
  20. DOROGI VS. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 2 - 5 (angol nyelven). soccerway.com, 2019. május 12. (Hozzáférés: 2019. július 10.)
  21. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI VS. SOROKSÁR SC 3 - 1 (angol nyelven). soccerway.com, 2019. május 19. (Hozzáférés: 2019. július 10.)
  22. Paks: két játékos érkezett a Kaposvártól – hivatalos (magyar nyelven). Nemzeti Sport Online, 2020. július 10. (Hozzáférés: 2020. július 11.)
  23. NB I: Ádám Martin az elmúlt 41 év legeredményesebb csatára! (magyar nyelven). Nemzeti Sport Online, 2022. április 23. (Hozzáférés: 2022. április 23.)
  24. Paks: megvan Ádám Martin új csapata – hivatalos (magyar nyelven). Nemzeti Sport Online, 2022. július 11. (Hozzáférés: 2022. július 11.)
  25. Légiósok: Ádám Martin elkezdte – gól és gólpassz a 2. meccsén (magyar nyelven). Nemzeti Sport Online, 2022. augusztus 13. (Hozzáférés: 2022. augusztus 13.)
  26. Légiósok: Ádám Martin duplájával nyert az Ulszan (magyar nyelven). Nemzeti Sport Online, 2022. augusztus 21. (Hozzáférés: 2022. augusztus 21.)
  27. Légiósok: Ádám Martin újabb győztes gólt szerzett az Ulszanban (magyar nyelven). Nemzeti Sport Online, 2022. szeptember 7. (Hozzáférés: 2022. szeptember 7.)
  28. Légiósok: Ádám Martin már öt gólnál jár az Ulszan Hyundaiban (magyar nyelven). Nemzeti Sport Online, 2022. szeptember 11. (Hozzáférés: 2022. szeptember 11.)
  29. Légiósok: Ádám nyolc perccel becserélése után betalált az Ulszanban (magyar nyelven). Nemzeti Sport Online, 2022. október 1. (Hozzáférés: 2022. október 1.)
  30. Légiósok: az Ulszan-híveknél Ádám Martin volt augusztus legjobbja (magyar nyelven). Nemzeti Sport Online, 2022. október 4. (Hozzáférés: 2022. október 4.)
  31. Videó: Ádám a hosszabbításban duplázott, szinte már bajnok az Ulszan (magyar nyelven). Nemzeti Sport Online, 2022. október 8. (Hozzáférés: 2022. október 8.)
  32. Légiósok: gólpassz után győztes gól Ádám Martintól – 17 év után ismét bajnok az Ulszan (magyar nyelven). Nemzeti Sport Online, 2022. október 16. (Hozzáférés: 2022. október 16.)
  33. Ázsiai BL: Ádám Martin triplázott a csoportkör első fordulójában – videó (magyar nyelven). Nemzeti Sport Online, 2023. szeptember 19. (Hozzáférés: 2023. szeptember 22.)
  34. Ádám Martintól elbúcsúzott az Ulszan – A távozó csatár szeretne szintet lépni (magyar nyelven). Nemzeti Sport Online, 2024. július 5. (Hozzáférés: 2024. július 6.)
  35. Válogatott: Ádám Martin és Callum Styles is Rossi keretében!”, Nemzeti Sport, 2021. március 14. (Hozzáférés: 2021. március 14.)
  36. Az évszázad győzelme? Négy nullára nyertünk Angliában!”, Nemzeti Sport Online, 2022. június 14. (Hozzáférés: 2022. június 14.)
  37. Ádám Martin góljával megvertük a Puskás Arénában az észteket”, Nemzeti Sport Online, 2023. március 23. (Hozzáférés: 2023. március 23.)
  38. Győzelem a bolgárok ellen, remekül indult az európai hadjárat!”, Nemzeti Sport Online, 2023. március 27. (Hozzáférés: 2023. március 28.)
  39. Légiósok: Ádám Martinnal a soraiban újra bajnok lett az Ulszan (magyar nyelven). Nemzeti Sport Online, 2023. október 29. (Hozzáférés: 2023. október 29.)
  40. NB I: Ádám az év játékosa, Bognár az év edzője a RangAdó Gálán (magyar nyelven). Nemzeti Sport Online, 2022. május 18. (Hozzáférés: 2022. május 18.)
  41. Kitüntetettek (magyar nyelven). Forráskút Önkormányzata, 2022. augusztus 31. (Hozzáférés: 2022. szeptember 1.)