Patinaje artistikoa 2022ko Neguko Olinpiar Jokoetan
Patinaje artistikoa 2022ko Neguko Olinpiar Jokoetan | ||
---|---|---|
Mota | figure skating competition (en) kirol diziplina olinpiko | |
Honen parte da | 2022ko Neguko Olinpiar Jokoak | |
Denbora-tarte | 2022ko otsailaren 4a - 2022ko otsailaren 20a | |
Data | 2022ko otsaila | |
Garaia | 2021–22 figure skating season (en) | |
Edizio zenbakia | 26 | |
Kokaleku | Capital Indoor Stadium (en) | |
Herrialdea | Txinako Herri Errepublika | |
Antolatzailea | Nazioarteko Olinpiar Batzordea eta Nazioarteko Irristaketa Batasuna | |
Kirola | izotz gaineko patinaje artistiko | |
Osatuta | ||
figure skating at the 2022 Winter Olympics – team event (en) | ||
Webgune | beijing2022.cn… |
Patinaje artistikoa 2022ko Neguko Olinpiar Jokoetan Hiriburuko Estadio Estalian jokatu zen 2022ko otsailaren 4tik 20ra bitarte. Guztira 5 proba egin ziren, bat gizonezkoena, beste bat emakumezkoena eta hiru mistoak.
Dominak
Herrialdearen arabera
Rankinga | Herrialdea | Urrea | Zilarra | Brontzea | Guztira |
---|---|---|---|---|---|
1 | ROC | 2 | 3 | 1 | 6 |
2 | Ameriketako Estatu Batuak | 1 | 1 | 1 | 3 |
3 | Frantzia | 1 | 0 | 0 | 1 |
Txina* | 1 | 0 | 0 | 1 | |
5 | Japonia | 0 | 1 | 3 | 4 |
Guztira (5 herrialdeak) | 5 | 5 | 5 | 15 |
Probaren arabera
Event | Urrea | Zilarra | Brontzea | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Gizonezkoak bakarka xehetasunak | Nathan Chen Ameriketako Estatu Batuak | 332.60 | Yuma Kagiyama Japonia | 310.05 | Shoma Uno Japonia | 293.00 |
Emakumezkoak bakarka xehetasunak | Anna Shcherbakova ROC | 255.95 | Alexandra Trusova ROC | 251.73 | Kaori Sakamoto Japonia | 233.13 |
Patinajea bikoteka xehetasunak | Sui Wenjing and Han Cong (CHN) | 239.88 | Evgenia Tarasova and Vladimir Morozov (ROC) | 239.25 | Anastasia Mishina and Aleksandr Galliamov (ROC) | 237.71 |
Izotz gaineko dantza xehetasunak | Gabriella Papadakis eta Guillaume Cizeron (FRA) | 226.98 WR | Victoria Sinitsina eta Nikita Katsalapov (ROC) | 220.51 | Madison Hubbell eta Zachary Donahue (USA) | 218.02 |
Taldeka xehetasunak | ROC Mark Kondratiuk Kamila Valieva Anastasia Mishina Aleksandr Galliamov Victoria Sinitsina Nikita Katsalapov | 74 | Ameriketako Estatu Batuak Nathan Chen* Vincent Zhou** Karen Chen Alexa Knierim Brandon Frazier Madison Hubbell* Zachary Donohue* Madison Chock** Evan Bates** | 65 | Japonia Shoma Uno* Yuma Kagiyama** Wakaba Higuchi* Kaori Sakamoto** Riku Miura Ryuichi Kihara Misato Komatsubara Tim Koleto | 63 |
* Programa laburrean/dantza erritmikoan soilik lehiatu zirenak.
** Patinaje librean/dantzan soilik lehiatu zirenak.
Kirolariak
Herrialdea | Gizonezkoak[1] | Emakumezkoak[2] | Bikoteak[3] | Izotz dantza[4] |
---|---|---|---|---|
Armenia | Tina Garabedian / Simon Proulx-Sénécal | |||
Australia | Brendan Kerry | Kailani Craine | ||
Austria | Olga Mikutina | Miriam Ziegler / Severin Kiefer | ||
Azerbaijan | Vladimir Litvintsev | Ekaterina Ryabova | ||
Bielorrusia | Konstantin Milyukov | Viktoriia Safonova | ||
Belgika | Loena Hendrickx | |||
Bulgaria | Alexandra Feigin | |||
Kanada | Keegan Messing Roman Sadovsky | Madeline Schizas | Vanessa James / Eric Radford Kirsten Moore-Towers / Michael Marinaro | Laurence Fournier Beaudry / Nikolaj Sørensen Piper Gilles / Paul Poirier Marjorie Lajoie / Zachary Lagha |
Txina | Jin Boyang | Zhu Yi | Peng Cheng / Jin Yang Sui Wenjing / Han Cong | Wang Shiyue / Liu Xinyu |
Txekiar Errepublika | Michal Březina | Eliška Březinová | Jelizaveta Žuková / Martin Bidař | Natálie Taschlerová / Filip Taschler |
Estonia | Aleksandr Selevko | Eva-Lotta Kiibus | ||
Finlandia | Jenni Saarinen | Juulia Turkkila / Matthias Versluis | ||
Frantzia | Kévin Aymoz Adam Siao Him Fa | Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron | ||
Georgia | Morisi Kvitelashvili | Anastasiia Gubanova | Karina Safina / Luka Berulava | Maria Kazakova / Georgy Reviya |
Alemania | Paul Fentz* | Nicole Schott | Minerva Fabienne Hase / Nolan Seegert | Katharina Müller / Tim Dieck |
Britainia Handia | Natasha McKay | Lilah Fear / Lewis Gibson | ||
Hungaria | Ioulia Chtchetinina / Márk Magyar | |||
Israel | Alexei Bychenko | Hailey Kops / Evgeni Krasnopolski | ||
Italia | Daniel Grassl Matteo Rizzo | Lara Naki Gutmann* | Nicole Della Monica / Matteo Guarise Rebecca Ghilardi / Filippo Ambrosini | Charlène Guignard / Marco Fabbri |
Japonia | Yuzuru Hanyu Yuma Kagiyama Shoma Uno | Wakaba Higuchi Mana Kawabe Kaori Sakamoto | Riku Miura / Ryuichi Kihara | Misato Komatsubara / Tim Koleto |
Letonia | Deniss Vasiļjevs | |||
Lituania | Paulina Ramanauskaitė / Deividas Kizala | |||
Mexiko | Donovan Carrillo | |||
Herbehereak | Lindsay van Zundert | |||
Polonia | Ekaterina Kurakova | Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriev | ||
ROC | Mark Kondratiuk Andrei Mozalev Evgeni Semenenko | Anna Shcherbakova Alexandra Trusova Kamila Valieva | Aleksandra Boikova / Dmitrii Kozlovskii Anastasia Mishina / Aleksandr Galliamov Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov | Diana Davis / Gleb Smolkin Victoria Sinitsina / Nikita Katsalapov Alexandra Stepanova / Ivan Bukin |
Hego Korea | Cha Jun-hwan Lee Si-hyeong | Kim Ye-lim You Young | ||
Espainia | Laura Barquero / Marco Zandron | Olivia Smart / Adrián Díaz | ||
Suedia | Nikolaj Majorov | Josefin Taljegård | ||
Suitza | Lukas Britschgi | Alexia Paganini | ||
Ukraina | Ivan Shmuratko | Anastasiia Shabotova | Sofiia Holichenko / Artem Darenskyi* | Oleksandra Nazarova / Maksym Nikitin |
Ameriketako Estatu Batuak | Jason Brown Nathan Chen Vincent Zhou | Mariah Bell Karen Chen Alysa Liu | Ashley Cain-Gribble / Timothy LeDuc Alexa Knierim / Brandon Frazier | Madison Chock / Evan Bates Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker Madison Hubbell / Zachary Donohue |
Aldaketak
Data | Disziplina | Atera zen | Gehitu zen | Arrazoia | Erref. |
---|---|---|---|---|---|
Urtarrilaren 25 | Gizonezkoak | Mikhail Kolyada | Evgeni Semenenko | COVID-19 testean positibo | [5] |
Erreferentziak
- ↑ XXIV Olympic Winter Games 2022: Men. International Skating Union.
- ↑ XXIV Olympic Winter Games 2022: Women. International Skating Union.
- ↑ XXIV Olympic Winter Games 2022: Pairs. International Skating Union.
- ↑ XXIV Olympic Winter Games 2022: Ice Dance. International Skating Union.
- ↑ В составе олимпийской сборной России произошла замена: Михаила Коляду заменил Евгений Семененко. Figure Skating Federation of Russia.
Kanpo estekak
- Datuak: Q57612466