Arkularitza 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan – Emakumezkoak bakarka
Arkularitza 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan – Emakumezkoak bakarka | |
---|---|
Mota | kirol proba olinpiko |
Honen parte da | Arkularitza 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan |
Denbora-tarte | 2021eko uztailaren 23a - 2021eko uztailaren 31 |
← archery at the 2016 Summer Olympics – women's individual (en) | |
Kokaleku | Yumenoshima Parkea |
Herrialdea | Japonia |
Partehartzaile kopuru | 64 |
Parte-hartzaileak | An San Jelena Osipova Lucilla Boari |
Kirola | Arkularitza |
Irabazlea | An San |
Emakumezkoak banaka arkularitzak 2020ko Udako Olinpiar Jokoetan egindako probetako bat izan zen. 64 arkulari izan ziren 40 herrialdetakoak, herrialde bakoitzak 1 edo 3 arkulari zituelarik. 2021eko uztailaren 23an hasita, uztailaren 31n jokatu ziren finalak[1].
Txapelketaren formatua
Arkularitzako gainerako probak bezala, banakako gizonezkoena ere arku kurbatu jaurtiketa proba bat da, Munduko Arku Federazioak onartutako 70 metroko distantziaren eta arauen azpian egiten dena. Lehiaketa sailkapen txanda batekin hasten da, non arkulari bakoitzak 72 gezi jaurtitzen dituen. Sailkapen-txandako puntuazioak arkulariak ezabatze sinpleko talde batean sailkatzeko erabiltzen dira. Norgehiagokek 2012an sartutako set-sistema erabiltzen dute. Partida bakoitzak gehienez 3 geziko 5 set ditu arkulari bakoitzeko. Set bakoitzean puntuaziorik onena lortu duen arkulariak seta irabazi du, 2 puntu lortuz. Puntuazioa berdinduta badago, arkulari bakoitzak puntu 1 jasoko du. Sei puntura iristen den lehen arkulariak irabazi du partida. Partida 5-5 berdinduta badago 5 set-en ondoren, berdinketa hausteko gezi bakarra erabiliko da, erdialdetik gertuen dagoena irabaziz.
Emaitzak
Ranking erronda
Rankinga 2021eko uztailaren 23an jokatu zen.<ref> Start list Ranking round. Tokyo Organising Committee of the Olympic and Paralympic Games.
Rankinga | Arkularia | Arkulariak | 10ak | Xak | Emaitza |
---|---|---|---|---|---|
1 | An San | Hego Korea | 36 | 16 | 680 (OR) |
2 | Jang Min-hee | Hego Korea | 32 | 11 | 677 |
3 | Kang Chae-young | Hego Korea | 36 | 12 | 675 |
4 | Alejandra Valencia | Mexiko | 35 | 10 | 674 |
5 | Mackenzie Brown | Ameriketako Estatu Batuak | 28 | 10 | 668 |
6 | Aída Román | Mexiko | 31 | 10 | 665 |
7 | Azusa Yamauchi | Japonia | 30 | 7 | 665 |
8 | Ksenia Perova | ROC | 29 | 8 | 664 |
9 | Deepika Kumari | India | 30 | 13 | 663 |
10 | Chiara Rebagliati | Italia | 24 | 5 | 658 |
11 | Michelle Kroppen | Alemania | 26 | 6 | 655 |
12 | Denisa Baránková | Eslovakia | 25 | 6 | 655 |
13 | Lisa Barbelin | Frantzia | 32 | 9 | 654 |
14 | Yang Xiaolei | Txina | 22 | 5 | 654 |
15 | Sarah Bettles | Britainia Handia | 27 | 11 | 653 |
16 | Ren Hayakawa | Japonia | 27 | 11 | 653 |
17 | Casey Kaufhold | Ameriketako Estatu Batuak | 21 | 8 | 653 |
18 | Wu Jiaxin | Txina | 25 | 9 | 652 |
19 | Yasemin Anagöz | Turkia | 25 | 9 | 652 |
20 | Gabriela Schloesser | Herbehereak | 23 | 6 | 652 |
21 | Lin Chia-en | Taipei Txinatarra | 28 | 5 | 651 |
22 | Jelena Osipova | ROC | 27 | 11 | 651 |
23 | Lucilla Boari | Italia | 26 | 9 | 651 |
24 | Jennifer Mucino-Fernandez | Ameriketako Estatu Batuak | 24 | 6 | 649 |
25 | Maja Jager | Danimarka | 20 | 5 | 649 |
26 | Lisa Unruh | Alemania | 26 | 11 | 647 |
27 | Tan Ya-ting | Taipei Txinatarra | 22 | 8 | 646 |
28 | Long Xiaoqing | Txina | 20 | 2 | 646 |
29 | Karyna Dziominskaia | Bielorrusia | 18 | 3 | 642 |
30 | Lei Chien-ying | Taipei Txinatarra | 21 | 10 | 640 |
31 | Miki Nakamura | Japonia | 17 | 7 | 639 |
32 | Ana Paula Vázquez | Mexiko | 15 | 9 | 637 |
33 | Ane Marcelle dos Santos | Brasil | 18 | 5 | 636 |
34 | Marie Horáčková | Txekiar Errepublika | 18 | 2 | 636 |
35 | Veronika Martxenko | Ukraina | 30 | 10 | 635 |
36 | Diya Siddique | Bangladesh | 19 | 6 | 635 |
37 | Mădălina Amaistroaie | Errumania | 23 | 6 | 634 |
38 | Bryony Pitman | Britainia Handia | 21 | 4 | 634 |
39 | Hanna Marusava | Bielorrusia | 14 | 2 | 633 |
40 | Diananda Choirunisa | Indonesia | 23 | 7 | 631 |
41 | Anastasia Pavlova | Ukraina | 16 | 3 | 631 |
42 | Sylwia Zyzańska | Polonia | 24 | 10 | 630 |
43 | Syaqiera Mashayikh | Malaysia | 18 | 3 | 630 |
44 | Evangelia Psarra | Grezia | 16 | 3 | 630 |
45 | Svetlana Gomboieva | ROC | 14 | 4 | 630 |
46 | Stephanie Barrett | Kanada | 11 | 3 | 630 |
47 | Naomi Folkard | Britainia Handia | 17 | 7 | 629 |
48 | Inés de Velasco | Espainia | 18 | 5 | 628 |
49 | Đỗ Thị Ánh Nguyệt | Vietnam | 18 | 3 | 628 |
50 | Valentina Acosta Giraldo | Kolonbia | 16 | 4 | 627 |
51 | Alexandra Mîrca | Moldavia | 15 | 5 | 627 |
52 | Tatiana Andreoli | Italia | 10 | 2 | 627 |
53 | Reena Pärnat | Estonia | 17 | 2 | 626 |
54 | Lidia Sitxennikova | Ukraina | 14 | 1 | 623 |
55 | Christine Bjerendal | Suedia | 21 | 6 | 622 |
56 | Karma | Bhutan | 19 | 7 | 616 |
57 | Alice Ingley | Australia | 13 | 3 | 616 |
58 | Bishindeegiin Urantungalag | Mongolia | 14 | 2 | 614 |
59 | Rihab Elwalid | Tunisia | 12 | 4 | 609 |
60 | Charline Schwarz | Alemania | 13 | 2 | 607 |
61 | Karyna Kazlouskaia | Bielorrusia | 10 | 0 | 607 |
62 | Adriana Espinosa de los Monteros | Ekuador | 7 | 2 | 606 |
63 | Amal Adam | Egipto | 7 | 4 | 570 |
64 | Marlyse Hourtou | Txad | 7 | 5 | 553 |
Buruz-burukoak
1. sekzioa
64ko erronda | 32ko erronda | 16ko erronda | Final laurdenak | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | An S (KOR) | 6 | 27 | 27 | 28 | 28 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
64 | M Hourtou (CHA) | 2 | 28 | 23 | 26 | 22 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | An S (KOR) | 7 | 27 | 28 | 30 | 28 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
33 | A M dos Santos (BRA) | 1 | 27 | 24 | 27 | 25 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
33 | A M dos Santos (BRA) | 6 | 18 | 28 | 28 | 28 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
32 | A Vázquez (MEX) | 4 | 28 | 27 | 25 | 29 | 17 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | An S (KOR) | 6 | 27 | 30 | 29 | 28 | 30 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | R Hayakawa (JPN) | 4 | 28 | 27 | 27 | 29 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | C Kaufhold (USA) | 7 | 27 | 24 | 23 | 25 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
48 | I de Velasco (ESP) | 3 | 20 | 24 | 24 | 24 | 25 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | C Kaufhold (USA) | 2 | 26 | 25 | 29 | 25 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | R Hayakawa (JPN) | 6 | 29 | 28 | 28 | 27 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
49 | N Đỗ Thị Ánh (VIE) | 57 | 28 | 25 | 26 | 26 | 25 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | R Hayakawa (JPN) | 68 | 23 | 28 | 24 | 26 | 26 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | An S (KOR) | 6 | 30 | 26 | 26 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | D Kumari (IND) | 0 | 27 | 24 | 24 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | D Kumari (IND) | 6 | 26 | 26 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
56 | Karma (BHU) | 0 | 23 | 23 | 24 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | D Kumari (IND) | 6 | 25 | 28 | 27 | 24 | 26 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
24 | J Mucino-Fernandez (USA) | 4 | 26 | 25 | 25 | 25 | 25 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
41 | A Pavlova (UKR) | 4 | 26 | 25 | 29 | 26 | 23 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
24 | J Mucino-Fernandez (USA) | 6 | 27 | 26 | 23 | 21 | 26 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | D Kumari (IND) | 610 | 28 | 26 | 28 | 26 | 25 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | K Perova (ROC) | 57 | 25 | 27 | 27 | 26 | 28 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
25 | M Jager (DEN) | 6 | 23 | 24 | 26 | 26 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
40 | D Choirunisa (INA) | 2 | 22 | 26 | 22 | 25 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
25 | M Jager (DEN) | 3 | 25 | 26 | 30 | 25 | 26 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | K Perova (ROC) | 7 | 26 | 26 | 24 | 26 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
57 | A Ingley (AUS) | 1 | 23 | 22 | 23 | 23 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | K Perova (ROC) | 7 | 30 | 27 | 23 | 26 |
2. sekzioa
64 erronda | 32ko erronda | 16ko erronda | Final laurdenak | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | M Brown (USA) | 6 | 24 | 27 | 29 | 27 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
60 | C Schwarz (GER) | 2 | 27 | 21 | 24 | 22 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | M Brown (USA) | 6 | 27 | 27 | 29 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
28 | Long XQ (CHN) | 0 | 22 | 26 | 28 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
37 | M Amaistroaie (ROU) | 2 | 25 | 21 | 25 | 22 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
28 | Long XQ (CHN) | 6 | 25 | 24 | 26 | 22 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | M Brown (USA) | 6 | 28 | 28 | 27 | 28 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
21 | Lin C-e (TPE) | 2 | 23 | 28 | 27 | 26 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
21 | Lin C-e (TPE) | 6 | 24 | 22 | 25 | 24 | 29 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
44 | E Psarra (GRE) | 4 | 25 | 25 | 24 | 22 | 28 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
21 | Lin C-e (TPE) | 7 | 24 | 26 | 28 | 26 | 30 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
53 | R Pärnat (EST) | 3 | 26 | 26 | 26 | 25 | 25 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
53 | R Pärnat (EST) | 6 | 21 | 21 | 23 | 21 | 24 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | D Baránková (SVK) | 4 | 26 | 15 | 22 | 27 | 22 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | M Brown (USA) | 6X | 27 | 27 | 27 | 27 | 28 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | A Valencia (MEX) | 510 | 27 | 27 | 30 | 27 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | L Barbelin (FRA) | 6 | 26 | 28 | 27 | 30 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
52 | T Andreoli (ITA) | 2 | 28 | 24 | 25 | 25 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | L Barbelin (FRA) | 6 | 24 | 28 | 29 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | G Schloesser (NED) | 0 | 21 | 26 | 24 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
45 | S Gomboieva (ROC) | 58 | 26 | 27 | 27 | 27 | 26 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | G Schloesser (NED) | 69 | 27 | 26 | 27 | 27 | 26 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | L Barbelin (FRA) | 0 | 25 | 26 | 26 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | A Valencia (MEX) | 6 | 29 | 28 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
29 | K Dziominskaia (BLR) | 610 | 22 | 26 | 25 | 27 | 25 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
36 | D Siddique (BAN) | 59 | 23 | 25 | 25 | 25 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
29 | K Dziominskaia (BLR) | 3 | 27 | 27 | 25 | 24 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | A Valencia (MEX) | 7 | 27 | 23 | 27 | 27 | 28 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
61 | K Kazlouskaia (BLR) | 0 | 23 | 25 | 25 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | A Valencia (MEX) | 6 | 24 | 27 | 29 |
3. sekzioa
64 erronda | 32ko erronda | 16ko erronda | Final laurdenak | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Kang C-y (KOR) | 6 | 29 | 27 | 28 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
62 | A E de los Monteros (ECU) | 0 | 22 | 20 | 24 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Kang C-y (KOR) | 7 | 27 | 29 | 29 | 28 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
35 | V Martxenko (UKR) | 1 | 26 | 28 | 29 | 24 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
35 | V Martxenko (UKR) | 6 | 26 | 29 | 27 | 26 | 30 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
30 | Lei C-y (TPE) | 4 | 29 | 25 | 29 | 24 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Kang C-y (KOR) | 6 | 28 | 30 | 25 | 29 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Y Anagöz (TUR) | 2 | 27 | 27 | 27 | 27 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Y Anagöz (TUR) | 6 | 24 | 23 | 29 | 28 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
46 | S Barrett (CAN) | 2 | 26 | 18 | 27 | 26 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Y Anagöz (TUR) | 6 | 26 | 27 | 28 | 30 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Yang XL (CHN) | 2 | 28 | 26 | 25 | 27 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
51 | A Mîrca (MDA) | 0 | 27 | 25 | 23 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Yang XL (CHN) | 6 | 29 | 30 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Kang C-y (KOR) | 1 | 28 | 25 | 26 | 27 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
22 | E Osipova (ROC) | 7 | 28 | 29 | 27 | 29 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | M Kroppen (GER) | 6 | 27 | 29 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
54 | L Sitxennikova (UKR) | 0 | 21 | 25 | 23 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | M Kroppen (GER) | 4 | 27 | 23 | 26 | 26 | 26 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
22 | E Osipova (ROC) | 6 | 25 | 27 | 24 | 27 | 28 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
43 | S Mashayikh (MAS) | 4 | 26 | 26 | 26 | 25 | 23 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
22 | E Osipova (ROC) | 6 | 25 | 28 | 26 | 25 | 29 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
22 | E Osipova (ROC) | 6 | 28 | 30 | 29 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
38 | B Pitman (GBR) | 0 | 25 | 22 | 26 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
27 | Tan Y-t (TPE) | 4 | 27 | 26 | 25 | 27 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
38 | B Pitman (GBR) | 6 | 26 | 25 | 27 | 28 | 28 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
38 | B Pitman (GBR) | 6 | 28 | 23 | 25 | 27 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | A Román (MEX) | 2 | 27 | 25 | 24 | 21 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
59 | R Elwalid (TUN) | 2 | 29 | 22 | 26 | 22 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | A Román (MEX) | 6 | 27 | 23 | 28 | 23 |
4. sekzioa
64 erronda | 32ko erronda | 16ko erronda | Final laurdenak | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | A Yamauchi (JPN) | 6 | 23 | 24 | 26 | 27 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
58 | U Bishindeegiin (MGL) | 2 | 25 | 23 | 24 | 25 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | A Yamauchi (JPN) | 0 | 24 | 22 | 26 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
39 | H Marusava (BLR) | 6 | 26 | 23 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
39 | H Marusava (BLR) | 6 | 26 | 24 | 25 | 24 | 25 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
26 | L Unruh (GER) | 4 | 18 | 24 | 20 | 25 | 25 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
39 | H Marusava (BLR) | 59 | 27 | 23 | 27 | 28 | 28 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
23 | L Boari (ITA) | 610 | 26 | 27 | 26 | 28 | 29 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
23 | L Boari (ITA) | 6 | 27 | 26 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
42 | S Zyzańska (POL) | 0 | 26 | 21 | 25 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
23 | L Boari (ITA) | 6 | 25 | 25 | 25 | 28 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | C Rebagliati (ITA) | 4 | 26 | 26 | 24 | 26 | 25 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
55 | C Bjerendal (SWE) | 2 | 26 | 22 | 25 | 22 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | C Rebagliati (ITA) | 6 | 24 | 26 | 28 | 27 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
23 | L Boari (ITA) | 6 | 29 | 28 | 27 | 29 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Wu JX (CHN) | 2 | 27 | 25 | 28 | 27 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | S Bettles (GBR) | 6 | 30 | 27 | 26 | 26 | 27 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
50 | V Acosta Giraldo (COL) | 4 | 23 | 28 | 22 | 27 | 25 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | S Bettles (GBR) | 2 | 27 | 29 | 27 | 25 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Wu JX (CHN) | 6 | 29 | 27 | 30 | 27 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
47 | N Folkard (GBR) | 2 | 20 | 26 | 28 | 26 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Wu JX (CHN) | 6 | 22 | 28 | 27 | 28 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Wu JX (CHN) | 7 | 28 | 28 | 28 | 28 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
31 | M Nakamura (JPN) | 1 | 25 | 28 | 27 | 25 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
31 | M Nakamura (JPN) | 6 | 26 | 26 | 27 | 28 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
34 | M Horáčková (CZE) | 2 | 26 | 26 | 25 | 24 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
31 | M Nakamura (JPN) | 6 | 28 | 26 | 26 | 27 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jang M-h (KOR) | 2 | 26 | 25 | 27 | 26 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
63 | A Adam (EGY) | 0 | 26 | 21 | 24 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | Jang M-h (KOR) | 6 | 27 | 30 | 27 |
Finala
Finalerdiak | Urrezko domina | ||||||||||||||||||
1 | An San (KOR) | 610 | 28 | 30 | 30 | 27 | 28 | ||||||||||||
5 | Mackenzie Brown (USA) | 59 | 29 | 28 | 28 | 30 | 28 | ||||||||||||
1 | An San (KOR) | 610 | 28 | 30 | 27 | 27 | 29 | ||||||||||||
22 | Jelena Osipova (ROC) | 58 | 28 | 29 | 28 | 29 | 27 | ||||||||||||
22 | Jelena Osipova (ROC) | 6 | 27 | 29 | 27 | ||||||||||||||
23 | Lucilla Boari (ITA) | 0 | 25 | 26 | 26 | Brontzezko domina | |||||||||||||
5 | Mackenzie Brown (USA) | 1 | 28 | 28 | 25 | 26 | |||||||||||||
23 | Lucilla Boari (ITA) | 7 | 28 | 29 | 28 | 27 |
Erreferentziak
- ↑ (Ingelesez) «Olympic Schedule & Results | Tokyo 2020 Olympics» .. (Noiz kontsultatua: 2021-07-31).[Betiko hautsitako esteka]
Kanpo estekak
- Datuak: Q63985821