Campionat del món de rem de 2005
Tipus | Campionat del món de rem |
---|---|
Organitzador | Federació Internacional de Societats de Rem |
Format per | 2005 World Rowing Championships – lightweight men's single scull 2005 World Rowing Championships – men's eight 2005 World Rowing Championships – PR1 men's single scull + ../... 26 |
Localització i Dates | |
Localització | Nagaragawa International Regatta Course (en) (Kaizu) 35° 12′ 23″ N, 136° 40′ 31″ E / 35.2064°N,136.6753°E / 35.2064; 136.6753 |
Estat | Japó |
Interval de temps | 28 agost 2005 – 4 setembre 2005 |
Número d'edició | 35 (2005) |
← 2004 2006 → |
El campionat del món de rem de 2005 va ser el campionat del món que es va celebrar entre el 29 d'agost i el 4 de setembre de 2005 al Circuit de Regates Internacional de Nagaragawa, a la ciutat de Kaizu, Prefectura de Gifu (Japó).[1]
Resultats
Categories masculines
Categories no olímpiques
Categoria: | Or: | Temps | Plata: | Temps | Bronze: | Temps |
Single Sculls – M1x | New Zealand Mahé Drysdale | 7:16.42 | Norway Olaf Tufte | 7:18.34 | Czech Republic Ondřej Synek | 7:21.12 |
Lightweight Single Sculls – LM1x | Greece Vasileios Polymeros | 7:17.79 | Great Britain Zac Purchase | 7:23.10 | France Fabrice Moreau | 7:23.97 |
Double Sculls – M2x | Slovenia Luka Špik Iztok Čop | 6:37.61 | Italy Federico Gattinoni Luca Ghezzi | 6:37.96 | Germany Christian Schreiber Rene Burmeister | 6:46.71 |
Lightweight Double Sculls – LM2x | Hungary Zsolt Hirling Tamás Varga | 6:05.10 | Denmark Mads Rasmussen Rasmus Quist Hansen | 6:05.62 | Poland Paweł Rańda Robert Sycz | 6:07.93 |
Quadruple Sculls – M4x | Poland Konrad Wasielewski Marek Kolbowicz Michał Jeliński Adam Korol | 5:34.96 | Slovenia Matej Prelog Davor Mizerit Luka Špik Iztok Čop | 5:35.45 | Estonia Jüri Jaanson Leonid Gulov Tõnu Endrekson Andrei Jämsä | 5:36.61 |
Lightweight Quadruple Sculls – LM4x | Italy Gardino Pellolio Daniele Gilardoni Luca Moncada Filippo Mannucci | 5:44.76 | Belgium Justin Gevaert Francois Libois Wouter van der Fraenen Kristof Dekeyser | 5:46.00 | Canada Jeff Bujas Douglas Vandor Matthew Jensen Morgan Jarvis | 5:47.86 |
Coxless Pairs – M2- | New Zealand Nathan Twaddle George Bridgewater | 6:52.51 | South Africa Ramon di Clemente Donovan Cech | 6:55.52 | Italy Luca Agamennoni Dario Lari | 6:57.29 |
Lightweight Coxless Pairs – LM2- | Denmark Bo Helleberg Thomas Ebert | 6:22.59 | Chile Miguel Cerda Felipe Leal | 6:23.31 | Italy Salvatore Amitrano Catello Amarante | 6:25.63 |
Coxed Pairs – M2+ | Australia Hardy Cubasch Sam Conrad Marc Douez | 7:16.61 | Italy Dario Cerasola Edoardo Verzotti Manuel Belingerio | 7:23.22 | United States Jordan Smith Micah Boyd Chase Phillips | 7:26.22 |
Coxless Fours – M4- | Great Britain Steve Williams Pete Reed Alex Partridge Andrew Triggs Hodge | 6:11.59 | Netherlands Geert Cirkel Jan-Willem Gabriëls Matthijs Vellenga Gijs Vermeulen | 6:13.23 | Canada Robert Weitemeyer Peter Dembicki Andrew Ireland Kristopher McDaniel | 6:16.02 |
Coxed Fours – M4+ | France Nicolas Podpovitny Vincent Durupt Alex Johnatan Mathis Lionel Jacquiot Nicolas Majerus | 6:02.42 | United States Troy Keeper Matt Hughes Patrick Sullivan Brett Newlin Marcus McElhenney | 6:03.44 | Germany Toni Seifert Matthias Flach Johannes Doberschütz Falk Müller Martin Sauer | 6:06.01 |
Lightweight Fours – LM4- | France Franck Solforosi Jérémy Pouge Jean-Christophe Bette Fabien Tilliet | 5:47.91 | Ireland Timmy Harnedy Eugene Coakley Richard Archibald Paul Griffin (rower) | 5:49.26 | Italy Lorenzo Bertini Salvatore Di Somma Elia Luini Bruno Mascarenhas | 5:49.30 |
Eights – M8+ | United States Paul Daniels Matt Deakin Steven Coppola Dan Beery Josh Inman Bryan Volpenhein Beau Hoopman Marcus McElhenney Mike Blomquist | 5:22.75 | Italy Lorenzo Carboncini Niccolò Mornati Pierpaolo Frattini Valerio Pinton Mario Palmisano Dario Dentale Raffaello Leonardo Carlo Mornati Gaetano Iannuzzi | 5:24.01 | Germany Jochen Urban Sebastian Schulte Stephan Koltzk Jan-Martin Bröer Jan Tebrügge Ulf Siemes Thorsten Engelmann Andreas Penkner Peter Thiede | 5:25.66 |
Lightweight Eights – LM8+ | Italy Jiri Vlcek Daniele Danesin Michele Savrie Martino Goretti Luigi Scala Nicola Moriconi Giuseppe Del-gaudio Fabrizio Gabriele Gianluca Barattolo (c) | 5:59.42 | Japan Yusuke Imai Shuya Matsuda Kazuyoshi Okamoto Masayuki Yoshizaki Shimpei Murai Yu Kataoka Takehiro Kubo Tatsuya Mizobe Makoto Nakasaka (c) | 6:09.87 | Només van participar dos equips |
Categories femenines
Categories no olímpiques
Categoria: | Or: | Temps | Plata: | Temps | Bronze: | Temps |
Single sculls – W1x | Belarus Ekaterina Karsten-Khodotovitch | 7:48.35 | Czech Republic Miroslava Knapková | 7:51.69 | United States Michelle Guerette | 7:51.62 |
Lightweight Single Sculls – LW1x | Netherlands Marit van Eupen | 8:07.39 | France Benedicte Dorfman | 8:10.53 | Spain Maria Teresa Mas de Xaxars Rivero | 8:12.71 |
Double Sculls – W2x | New Zealand Georgina Evers-Swindell Caroline Evers-Swindell | 7:08.03 | Bulgaria Rumyana Neykova Miglena Markova | 7:10.92 | Australia Amber Bradley Sally Kehoe | 7:22.86 |
Lightweight Double Sculls – LW2x | Germany Daniela Reimer Marie-Louise Dräger | 6:48.47 | United States Renee Hykel Julia Nichols | 6:48.77 | Finland Sanna Stén Minna Nieminen | 6:49.02 |
Quadruple Sculls – W4x | Great Britain Rebecca Romero Sarah Winckless Frances Houghton Katherine Grainger | 6:09.59 | Germany Britta Oppelt Susanne Schmidt Kathrin Boron Stephanie Schiller | 6:09.93 | Russia Olga Samulenkova Oksana Dorodnova Larisa Merk Irina Fedotova | 6:12.19 |
Lightweight Quadruple Sculls – LW4x | Canada Tracy Cameron Mara Jones Elizabeth Urbach Melanie Kok | 6:19.87 | Denmark Kirsten Jepsen Maria Pertl Katrin Olsen Juliane Rasmussen | 6:20.69 | Great Britain Tanya Brady Lorna Norris Hester Goodsell Naomi Hoogesteger | 6:22.49 |
Coxless Pairs – W2- | New Zealand Juliette Haigh Nicky Coles | 7:43.83 | Australia Sarah Outhwaite Natalie Bale | 7:47.57 | Russia Vera Potchitaeva Valerya Starodubrovskaya | 7:50.07 |
Coxless Fours – W4- | Australia Robyn Selby Smith Emily Martin Pauline Frasca Kate Hornsey | 6:55.56 | Germany Mandy Emmrich Wilma Dressel Kerstin Naumann Christiane Hölzel | 7:03.24 | Belarus Natallia Haurylenka Volha Plashkova Tatsina Narelik Maryia Brel | 7:07.96 |
Eights – W8+ | Australia Sarah Outhwaite Robyn Selby Smith Sonia Mills Kate Hornsey Emily Martin Fleur Chew Pauline Frasca Sarah Heard Elizabeth Patrick | 5:58.10 | Romania Enikő Barabás Georgeta Craciun Camelia Lupașcu Ana Maria Apachitei Elena Serban-Parvan Ioana Papuc Rodica Florea Simona Strimbeschi Rodica Anghel | 5:59.50 | Netherlands Femke Dekker Nienke Dekkers Nienke Hommes Hurnet Dekkers Annamarieke van Rumpt Laura Posthuma Annemiek de Haan Helen Tanger Ester Workel | 5:59.61 |
Medaller
Posició | País | Or | Plata | Bronze | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | New Zealand | 4 | 0 | 0 | 4 |
2 | Australia | 3 | 1 | 1 | 5 |
3 | Italy | 2 | 3 | 3 | 8 |
4 | France | 2 | 1 | 1 | 4 |
4 | Great Britain | 2 | 1 | 1 | 4 |
6 | Germany | 1 | 2 | 3 | 6 |
7 | United States | 1 | 2 | 2 | 5 |
8 | Netherlands | 1 | 1 | 1 | 3 |
9 | Slovenia | 1 | 1 | 0 | 2 |
10 | Canada | 1 | 0 | 2 | 3 |
11 | Belarus | 1 | 0 | 1 | 2 |
11 | Poland | 1 | 0 | 1 | 2 |
13 | Greece | 1 | 0 | 0 | 1 |
13 | Hungary | 1 | 0 | 0 | 1 |
15 | Denmark | 1 | 2 | 0 | 3 |
16 | Czech Republic | 0 | 1 | 1 | 2 |
17 | Belgium | 0 | 1 | 0 | 1 |
17 | Bulgaria | 0 | 1 | 0 | 1 |
17 | Ireland | 0 | 1 | 0 | 1 |
17 | Norway | 0 | 1 | 0 | 1 |
17 | Romania | 0 | 1 | 0 | 1 |
17 | South Africa | 0 | 1 | 0 | 1 |
17 | Chile | 0 | 1 | 0 | 1 |
17 | Japan | 0 | 1 | 0 | 1 |
25 | Russia | 0 | 0 | 2 | 2 |
26 | Estonia | 0 | 0 | 1 | 1 |
26 | Finland | 0 | 0 | 1 | 1 |
26 | Spain | 0 | 0 | 1 | 1 |
Total | 23 | 23 | 22 | 68 |
Referències
- ↑ «2005 World Rowing Championships». International Rowing Federation. Arxivat de l'original el 2016-02-03. [Consulta: 18 març 2016].