Campionat del món d'handbol masculí de 2023
Tipus | Campionat del món d'handbol masculí |
---|---|
Format per | 2023 World Men's Handball Championship (en) |
Nombre de participants | 32 |
Participants | |
Dinamarca, Selecció masculina d'handbol de França, Espanya, Sweden men's national handball team (en) , Selecció d'handbol d'Alemanya, Norway men's national handball team (en) , Selecció masculina d'handbol d'Egipte, Hungary men's national handball team (en) , Croàcia, Eslovènia, Sèrbia, Selecció masculina d'handbol d'Islàndia, Portugal men's national handball team (en) , Netherlands men's national handball team (en) , Polònia, Bahrain men's national handball team (en) , Selecció d'handbol del Brasil, Selecció d'handbol de Montenegro, Argentina, United States national handball team (en) , Belgium national handball team (en) , Qatar, Cape Verde men's national handball team (en) , Iran national handball team (en) , Tunísia, Chile men's national handball team (en) , Selecció d'handbol de Macedònia del Nord, Selecció d'handbol de Corea del Sud, Selecció masculina d'handbol de l'Aràbia Saudita, Morocco men's national handball team (en) , Algeria men's national handball team (en) i Uruguay national handball team (en) | |
Localització i Dates | |
Estat | Polònia i Suècia |
Interval de temps | 11 gener 2023 – 29 gener 2023 |
Número d'edició | 28 (2023) |
Competició | |
Primer lloc | Dinamarca |
Dades estadístiques | |
Més gols marcats | Mathias Gidsel↔ Dinamarca (60) |
Altres | |
Cobertura mediàtica | Viaplay, Dinamarca, Estònia, Finlàndia, Letònia, Lituània, Noruega, Polònia, Regne Unit, Suècia |
Lloc web | ihf.info… |
← 2021 2025 World Men's Handball Championship (en) → |
El XXVIII Campionat del Món d'Handbol Masculí es va celebrar conjuntament a Polònia i a Suècia entre l'11 i el 29 de gener de 2023, sota l'organització de la Federació Internacional d'Handbol (IHF).[1] 32 seleccions es van disputar el títol mundial. La selecció de Dinamarca va guanyar la final contra la selecció de França per 34 a 29 i es va proclamar per tercera vegada consecutiva, campiona del món d'handbol. És la primera selecció en la història de la competició que aconsegueix guanyar el Mundial tres vegades seguides.[2] A més els danesos, van aconseguir una plaça pels Jocs Olímpics de París de 2024 i també la classificació pel Campionat del Món del 2025. La tercera posició va ser per la selecció d'Espanya, qui va derrotar a Suècia per 39 a 36.
El danès Mathias Gidsel va ser escollit com a millor jugador del torneig, sent el 2n jugador danès de la història en aconseguir-ho, després del seu company d'equip Mikkel Hansen, qui va escollit en els passats mundials d'Egipte 2021 i Dinamarca/Alemanya 2019. Així doncs, és la 3a vegada consecutiva que un jugador danès guanya aquest premi. A més Gidsel es va convertir en el segon jugador de la història, que va aconseguir el premi MVP (Jugador més valuós, en les sigles en anglès) i ser el màxim golejador del torneig. D'altra banda, l'alemany Andreas Wolff va ser el porter amb més pilotes salvades del torneig, mentre que el seu compatriota Juri Knorr va ser guardonat amb el premi de millor jugador jove del torneig.[3]
Classificació
Competició | Data | Seu | Places | Equips classificats |
---|---|---|---|---|
Països amfitrions | 6 novembre 2015 | Sochi, Rússia | 2 | Polònia Suècia |
Campionat del Món | 13-31 gener 2021 | Egipte | 1 | Dinamarca |
Campionat Europeu | 13-30 gener 2022 | Hongria | 3 | França Noruega |
Campionat d'Àsia | 18-31 gener 2022 | Aràbia Saudita | 5 | Bahrain Iran Qatar Corea del Sud |
Campionat sud-americà i central | 25-29 gener 2022 | Brasil | 4 | Argentina Xile Uruguai |
Classificació europea | 7 novembre 2021 - 16 abril 2022 | Vàries | 9 | Bèlgica Alemanya Hongria Macedònia del Nord Portugal Sèrbia |
Campionat nord-americà i del Carib | 26-30 juny 2022 | Mèxic | 1 | Estats Units |
Campionat d'Àfrica | 11-18 juliol 2022 | Egipte | 5 | Algèria Cap Verd Marroc Tunísia |
Invitació[4] | 28 juny 2022 | - | 2 | Països Baixos Eslovènia |
Ronda Preliminar
Tots els partits es juguen en hora local (UTC+1)
Els tres primers de cada grup avancen cap a la Ronda Principal. Els últims de cada grup juguen entre sí la Presidents Cup, pels llocs 25 a 32.
Grup A
Posició | Equip | J | G | E | P | GF | GC | DG | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Espanya | 3 | 3 | 0 | 0 | 99 | 73 | +26 | 6 |
2 | Montenegro | 3 | 2 | 0 | 1 | 94 | 94 | 0 | 4 |
3 | Iran | 3 | 1 | 0 | 2 | 78 | 93 | -15 | 2 |
4 | Xile | 3 | 0 | 0 | 3 | 83 | 94 | -11 | 0 |
Resultats
Data | Hora | Partit | Resultat | ||
---|---|---|---|---|---|
12 Gener 2023 | 18:00 | Xile | Vs | Iran | 24 - 25 |
20:30 | Espanya | Vs | Montenegro | 30 - 25 | |
14 Gener 2023 | 18:00 | Montenegro | Vs | Iran | 34 - 31 |
20:30 | Espanya | Vs | Xile | 34 - 26 | |
16 Gener 2023 | 18:00 | Montenegro | Vs | Xile | 35 - 33 |
20:30 | Iran | Vs | Espanya | 22 -35 |
Tots els partits del grup es juguen al Tauron Arena de Cracòvia
Grup B
Posició | Equip | J | G | E | P | GF | GC | DF | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | França | 3 | 3 | 0 | 0 | 102 | 68 | +24 | 6 |
2 | Eslovènia | 3 | 2 | 0 | 1 | 96 | 77 | +19 | 4 |
3 | Polònia | 3 | 1 | 0 | 2 | 74 | 82 | -8 | 2 |
4 | Aràbia Saudita | 3 | 0 | 0 | 3 | 66 | 101 | -35 | 0 |
Resultats
Data | Hora | Partit | Resultat | ||
---|---|---|---|---|---|
11 Gener 2023 | 21:00 | França | Vs | Polònia | 26 - 24 |
12 Gener 2023 | 18:00 | Aràbia Saudita | Vs | Eslovènia | 19 - 33 |
14 Gener 2023 | 18:00 | França | Vs | Aràbia Saudita | 41 - 23 |
20:30 | Polònia | Vs | Eslovènia | 23 - 32 | |
16 Gener 2023 | 18:00 | Eslovènia | Vs | França | 31 - 35 |
20:30 | Polònia | Vs | Aràbia Saudita | 27 - 24 |
Tots els partits del grup es juguen al complexe de Spodek a Katowice
Grup C
Posició | Equip | J | G | E | P | GF | GC | DG | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Suècia | 3 | 3 | 0 | 0 | 107 | 57 | +52 | 6 |
2 | Brasil | 3 | 2 | 0 | 1 | 83 | 78 | +5 | 4 |
3 | Cap Verd | 3 | 1 | 0 | 2 | 88 | 89 | -1 | 2 |
4 | Uruguai | 3 | 0 | 0 | 3 | 61 | 115 | -54 | 0 |
Resultats
Data | Hora | Partit | Resultat | ||
---|---|---|---|---|---|
12 Gener 2023 | 18:00 | Cap Verd | Vs | Uruguai | 33 - 25 |
20:30 | Suècia | Vs | Brasil | 26 - 18 | |
14 Gener 2023 | 18:00 | Brasil | Vs | Uruguai | 35 - 24 |
20:30 | Suècia | Vs | Cap Verd | 34 - 27 | |
16 Gener 2023 | 18:00 | Brasil | Vs | Cap Verd | 30 - 28 |
20:30 | Uruguai | Vs | Suècia | 12 - 47 |
Tots els partits del grup es juguen al Scandinavium Arena a Goteborg
Grup D
Posició | Equip | J | G | E | P | GF | GC | DG | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portugal | 3 | 2 | 0 | 1 | 85 | 74 | +11 | 4 |
2 | Islàndia | 3 | 2 | 0 | 1 | 96 | 81 | +15 | 4 |
3 | Hongria | 3 | 2 | 0 | 1 | 85 | 82 | +3 | 4 |
4 | Corea del Sud | 3 | 0 | 0 | 3 | 76 | 105 | -29 | 0 |
Resultats
Data | Hora | Partit | Resultat | ||
---|---|---|---|---|---|
12 Gener 2023 | 18:00 | Hongria | Vs | Corea del Sud | 35 - 27 |
20:30 | Islàndia | Vs | Portugal | 30 - 26 | |
14 Gener 2023 | 18:00 | Portugal | Vs | Corea del Sud | 32 - 24 |
20:30 | Islàndia | Vs | Hongria | 28 - 30 | |
16 Gener 2023 | 18:00 | Corea del Sud | Vs | Islàndia | 25 - 38 |
20:30 | Portugal | Vs | Hongria | 27 - 20 |
Tots els partits del grup es juguen a l'Arena de Kristianstad.
Grup E
Posició | Equip | J | G | E | P | GF | GC | DG | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alemanya | 3 | 3 | 0 | 0 | 102 | 81 | +21 | 6 |
2 | Sèrbia | 3 | 2 | 0 | 1 | 103 | 85 | +18 | 4 |
3 | Qatar | 3 | 1 | 0 | 2 | 80 | 89 | -9 | 2 |
4 | Algèria | 3 | 0 | 0 | 3 | 72 | 102 | -30 | 0 |
Resultats
Data | Hora | Partit | Resultat | ||
---|---|---|---|---|---|
13 Gener 2023 | 18:00 | Alemanya | Vs | Qatar | 31 - 27 |
20:30 | Sèrbia | Vs | Algèria | 36 - 27 | |
15 Gener 2023 | 18:00 | Alemanya | Vs | Sèrbia | 34 - 33 |
20:30 | Qatar | Vs | Algèria | 29 - 24 | |
17 Gener 2023 | 18:00 | Algèria | Vs | Alemanya | 21 - 37 |
20:30 | Qatar | Vs | Sèrbia | 24 - 34 |
Tots els partits del grup es juguen al complexe de Spodek a Katowice
Grup F
Posició | Equip | J | G | E | P | GF | GC | DG | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Noruega | 3 | 3 | 0 | 0 | 98 | 74 | +24 | 6 |
1 | Països Baixos | 3 | 2 | 0 | 1 | 89 | 70 | +19 | 4 |
3 | Argentina | 3 | 1 | 0 | 2 | 75 | 87 | -12 | 2 |
4 | Macedònia del Nord | 3 | 0 | 0 | 3 | 77 | 108 | -31 | 0 |
Resultats
Data | Hora | Partit | Resultat | ||
---|---|---|---|---|---|
13 Gener 2023 | 18:00 | Argentina | Vs | Països Baixos | 19 - 29 |
20:30 | Noruega | Vs | Macedònia del Nord | 39 - 27 | |
15 Gener 2023 | 18:00 | Macedònia del Nord | Vs | Països Baixos | 24 - 34 |
20:30 | Noruega | Vs | Argentina | 32 - 21 | |
17 Gener 2023 | 18:00 | Macedònia del Nord | Vs | Argentina | 26 - 35 |
20:30 | Països Baixos | Vs | Noruega | 26 - 27 |
Tots els partits del grup es juguen al Tauron Arena de Cracòvia
Grup G
Posició | Equip | J | G | E | P | GF | GC | DG | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Egipte | 3 | 3 | 0 | 0 | 96 | 57 | +39 | 6 |
2 | Croàcia | 3 | 2 | 0 | 1 | 98 | 77 | +21 | 4 |
3 | Estats Units | 3 | 1 | 0 | 2 | 66 | 102 | -36 | 2 |
4 | Marroc | 3 | 0 | 0 | 3 | 70 | 94 | -24 | 0 |
Resultats
Data | Hora | Partit | Resultat | ||
---|---|---|---|---|---|
13 Gener 2023 | 18:00 | Marroc | Vs | Estats Units | 27 - 28 |
20:30 | Egipte | Vs | Croàcia | 31 - 22 | |
15 Gener 2023 | 18:00 | Egipte | Vs | Marroc | 30 - 19 |
20:30 | Croàcia | Vs | Estats Units | 40 - 22 | |
17 Gener 2023 | 18:00 | Estats Units | Vs | Egipte | 16 - 35 |
20:30 | Croàcia | Vs | Marroc | 36 - 24 |
Tots els partits del grup es juguen al Husqvarna Garden de Jonkoping.
Grup H
Posició | Equip | J | G | E | P | GF | GC | DG | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamarca | 3 | 3 | 0 | 0 | 113 | 70 | +43 | 6 |
2 | Bahrain | 3 | 1 | 1 | 1 | 78 | 91 | -13 | 3 |
3 | Bèlgica | 3 | 1 | 0 | 2 | 87 | 102 | -15 | 2 |
4 | Tunísia | 3 | 0 | 1 | 2 | 77 | 92 | -15 | 1 |
Resultats
Data | Hora | Partit | Resultat | ||
---|---|---|---|---|---|
13 Gener 2023 | 18:00 | Bahrain | Vs | Tunísia | 27 - 27 |
20:30 | Dinamarca | Vs | Bèlgica | 43 - 28 | |
15 Gener 2023 | 18:00 | Bèlgica | Vs | Tunísia | 31 - 29 |
20:30 | Dinamarca | Vs | Bahrain | 36 - 21 | |
17 Gener 2023 | 18:00 | Bèlgica | Vs | Bahrain | 28 - 30 |
20:30 | Tunísia | Vs | Dinamarca | 21 - 34 |
Tots els partits del grup es juguen al Malmo Arena de Malmo
Presidents Cup
Els últims de cada grup de la Ronda Preliminar juguen la Presidents Cup, per decidir els llocs del 25 al 32. Hi ha dos grups de 4 equips cadascun. La posició final en aquest grup, determinarà l'emparellament per decidir la posició final del torneig.
Grup I
Posició | Equip | J | G | E | P | GF | GC | DG | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Xile | 3 | 3 | 0 | 0 | 93 | 73 | +20 | 6 |
2 | Corea del Sud | 3 | 2 | 0 | 1 | 97 | 86 | +11 | 4 |
3 | Aràbia Saudita | 3 | 1 | 0 | 2 | 74 | 87 | -13 | 2 |
4 | Uruguai | 3 | 0 | 0 | 3 | 81 | 99 | -18 | 0 |
Resultats
Data | Hora | Partit | Resultat | ||
---|---|---|---|---|---|
18 Gener 2023 | 15:30 | Xile | Vs | Aràbia Saudita | 26 - 23 |
18:30 | Uruguai | Vs | Corea del Sud | 30 - 37 | |
20 Gener 2023 | 15:30 | Xile | Vs | Uruguai | 34 - 24 |
18:00 | Aràbia Saudita | Vs | Corea del Sud | 23 - 34 | |
22 Gener 2023 | 13:00 | Corea del Sud | Vs | Xile | 26 - 33 |
15:30 | Aràbia Saudita | Vs | Uruguai | 28 - 27 |
Tots els partits del grup es jugaran al Orlen Arena de Plock
Grup II
Posició | Equip | J | G | E | P | GF | GC | DG | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tunísia | 3 | 3 | 0 | 0 | 93 | 78 | +15 | 6 |
2 | Macedònia del Nord | 3 | 2 | 0 | 1 | 108 | 83 | +25 | 4 |
3 | Marroc | 3 | 1 | 0 | 2 | 78 | 97 | -19 | 2 |
4 | Algèria | 3 | 0 | 0 | 3 | 77 | 98 | -21 | 0 |
Resultats
Data | Hora | Partit | Resultat | ||
---|---|---|---|---|---|
19 Gener 2023 | 15:30 | Algèria | Vs | Macedònia del Nord | 25 - 40 |
18:00 | Marroc | Vs | Tunísia | 25 - 30 | |
21 Gener 2023 | 15:30 | Algèria | Vs | Marroc | 27 - 28 |
18:00 | Macedònia del Nord | Vs | Tunísia | 28 - 33 | |
23 Gener 2023 | 15:30 | Tunísia | Vs | Algèria | 30 - 25 |
18:00 | Macedònia del Nord | Vs | Marroc | 40 - 25 |
Tots els partits del grup es jugaran al Orlen Arena de Plock
Partit per la 31a posició
25 Gener 2023 13:00 | |||
Uruguai | 33 - 34 | Algèria | Orlen Arena, Plock |
Partit per la 29a posició
25 Gener 2023 15:30 | |||
Aràbia Saudita | 32 - 30 | Marroc | Orlen Arena, Plock |
Partit per la 27a posició
25 Gener 2023 18:00 | |||
Corea del Sud | 33 - 36 | Macedònia del Nord | Orlen Arena, Plock |
Partit per la 25a posició
25 Gener 2023 20:30 | |||
Xile | 26 - 38 | Tunísia | Orlen Arena, Plock |
Ronda Principal
S'acumulen tots els punts aconseguits amb els equips que també han passat fase, de la Ronda Preliminar. Els dos primers de cada grup passen als quarts de final.
Els tercers de cada grup es trobaran entre les posicions 9 a 12 del rànquing final. Els quarts de cada grup es trobaran entre les posicions 13 a 16 del rànquing final. Els cinquens de cada grup es trobaran entre les posicions 17 a 20 del rànquing final. Els sisens de cada grup es trobaran entre les posicions 21 a 24 del rànquing final. En cas d'empat en els punts aconseguits, es tindrà en compte la diferència de gols en la Ronda Principal i si hi hagués empat, es tindrà en compte els gols a favor. Si persisteix l'empat, es tindran en compte per aquest ordre, els punts aconseguits, la diferència de gols i els gols a favor de la Ronda Preliminar.
Grup I
Posició | Equip | J | G | E | P | GF | GC | DG | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | França | 5 | 5 | 0 | 0 | 165 | 134 | +31 | 10 |
2 | Espanya | 5 | 4 | 0 | 1 | 149 | 124 | +25 | 8 |
3 | Eslovènia | 5 | 3 | 0 | 2 | 158 | 133 | +25 | 6 |
4 | Polònia | 5 | 2 | 0 | 3 | 123 | 127 | -4 | 4 |
5 | Montenegro | 5 | 1 | 0 | 4 | 126 | 154 | -28 | 2 |
6 | Iran | 5 | 0 | 0 | 5 | 125 | 174 | -49 | 0 |
Resultats
Data | Hora | Partit | Resultat | ||
---|---|---|---|---|---|
18 Gener 2023 | 20:30 | Espanya | Vs | Polònia | 27 - 23 |
18:00 | França | Vs | Montenegro | 35 - 24 | |
15:30 | Iran | Vs | Eslovènia | 21 - 38 | |
20 Gener 2023 | 20:30 | Montenegro | Vs | Polònia | 20 - 27 |
15:30 | Eslovènia | Vs | Espanya | 26 - 31 | |
18:00 | Iran | Vs | França | 29 - 41 | |
22 Gener 2023 | 21:00 | Espanya | Vs | França | 26 - 28 |
15:30 | Montenegro | Vs | Eslovènia | 23 - 31 | |
18:00 | Iran | Vs | Polònia | 22 - 26 |
Tots els partits del grup es disputaran al Tauron Arena de Cracòvia
Grup II
Posició | Equip | J | G | E | P | GF | GC | DG | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Suècia | 5 | 5 | 0 | 0 | 164 | 133 | +31 | 10 |
2 | Hongria | 5 | 3 | 0 | 2 | 148 | 147 | +1 | 6 |
3 | Islàndia | 5 | 3 | 0 | 2 | 169 | 158 | +11 | 6 |
4 | Portugal | 5 | 2 | 1 | 2 | 146 | 133 | +13 | 5 |
5 | Brasil | 5 | 1 | 1 | 3 | 138 | 151 | -13 | 3 |
6 | Cap Verd | 5 | 0 | 0 | 5 | 138 | 181 | -43 | 0 |
Resultats
Data | Hora | Partit | Resultat | ||
---|---|---|---|---|---|
18 Gener 2023 | 20:30 | Suècia | Vs | Hongria | 37 - 28 |
15:30 | Portugal | Vs | Brasil | 28 - 28 | |
18:00 | Cap Verd | Vs | Islàndia | 30 - 40 | |
20 Gener 2023 | 18:00 | Brasil | Vs | Hongria | 25 - 28 |
20:30 | Islàndia | Vs | Suècia | 30 - 35 | |
15:30 | Cap Verd | Vs | Portugal | 23 - 35 | |
22 Gener 2023 | 20:30 | Suècia | Vs | Portugal | 32 - 30 |
18:00 | Brasil | Vs | Islàndia | 37 - 41 | |
15:30 | Cap Verd | Vs | Hongria | 30 - 42 |
Tots els partits del grup es jugaran al Scandinavium Arena de Goteborg
Grup III
Posició | Equip | J | G | E | P | GF | GC | DG | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Noruega | 5 | 5 | 0 | 0 | 148 | 118 | +30 | 10 |
2 | Alemanya | 5 | 4 | 0 | 1 | 163 | 133 | +30 | 8 |
3 | Sèrbia | 5 | 3 | 0 | 2 | 155 | 141 | +14 | 6 |
4 | Països Baixos | 5 | 2 | 0 | 3 | 143 | 141 | +2 | 4 |
5 | Argentina | 5 | 1 | 0 | 4 | 107 | 150 | -43 | 2 |
6 | Qatar | 5 | 0 | 0 | 5 | 120 | 153 | -33 | 0 |
Resultats
Data | Hora | Partit | Resultat | ||
---|---|---|---|---|---|
19 Gener 2023 | 18:00 | Alemanya | Vs | Argentina | 39 - 19 |
20:30 | Noruega | Vs | Sèrbia | 31 - 28 | |
15:30 | Qatar | Vs | Països Baixos | 30 - 32 | |
21 Gener 2023 | 15:30 | Sèrbia | Vs | Argentina | 28 - 22 |
20:30 | Països Baixos | Vs | Alemanya | 26 - 33 | |
18:00 | Qatar | Vs | Noruega | 17 - 30 | |
23 Gener 2023 | 20:30 | Alemanya | Vs | Noruega | 26 - 28 |
18:00 | Sèrbia | Vs | Països Baixos | 32 - 30 | |
15:30 | Qatar | Vs | Argentina | 22 - 26 |
Tots els partits del grup es jugaran al complexe de Spodek a Katowice
Grup IV
Posició | Equip | J | G | E | P | GF | GC | DG | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamarca | 5 | 4 | 1 | 0 | 174 | 130 | +44 | 9 |
2 | Egipte | 5 | 4 | 0 | 1 | 150 | 118 | +32 | 8 |
3 | Croàcia | 5 | 3 | 1 | 1 | 171 | 143 | +28 | 7 |
4 | Bahrain | 5 | 2 | 0 | 3 | 137 | 160 | -23 | 4 |
5 | Estats Units | 5 | 1 | 0 | 4 | 113 | 162 | -49 | 2 |
6 | Bèlgica | 5 | 0 | 0 | 5 | 132 | 164 | -32 | 0 |
Resultats
Data | Hora | Partit | Resultat | ||
---|---|---|---|---|---|
19 Gener 2023 | 18:00 | Egipte | Vs | Bèlgica | 33 - 28 |
20:30 | Dinamarca | Vs | Croàcia | 32 - 32 | |
15:30 | Estats Units | Vs | Bahrain | 27 - 32 | |
21 Gener 2023 | 18:00 | Croàcia | Vs | Bèlgica | 34 - 26 |
15:30 | Bahrain | Vs | Egipte | 22 - 26 | |
20:30 | Estats Units | Vs | Dinamarca | 24 - 33 | |
23 Gener 2023 | 20:30 | Egipte | Vs | Dinamarca | 25 - 30 |
18:00 | Croàcia | Vs | Bahrain | 43 - 32 | |
15:30 | Estats Units | Vs | Bèlgica | 24 - 22 |
Tots els partits del grup es jugaran al Malmo Arena de Malmö
Ronda Final
Quadre principal
Quarts de final | Semifinals | Final | ||||||||
25 gener 20:30h | ||||||||||
França | 35 | |||||||||
27 gener 20:30h | ||||||||||
Alemanya | 28 | |||||||||
França | 31 | |||||||||
25 gener 20:30h | ||||||||||
Suècia | 26 | |||||||||
Suècia | 26 | |||||||||
29 gener 21:00h | ||||||||||
Egipte | 22 | |||||||||
França | 29 | |||||||||
25 gener 18:00h | ||||||||||
Dinamarca | 34 | |||||||||
Noruega | 34 | |||||||||
27 gener 18:00h | ||||||||||
Espanya | 35 | |||||||||
Espanya | 23 | Tercer lloc | ||||||||
25 gener 18:00h | ||||||||||
Dinamarca | 26 | |||||||||
Dinamarca | 40 | Suècia | 36 | |||||||
Hongria | 23 | Espanya | 39 | |||||||
29 gener 18:00h | ||||||||||
5a - 8a posició
27 Gener 2023 15:30h | |||
Alemanya | 35 - 34 | Egipte | Tele2 Arena, Estocolm |
27 Gener 2023 18:00h | |||
Noruega | 33 - 25 | Hongria | Tele2 Arena, Estocolm |
Partit pel 7è lloc
29 Gener 2023 15:30h | |||
Egipte | 36 - 35 | Hongria | Tele2 Arena, Estocolm |
Partit pel 5è lloc
29 Gener 2023 13:30h | |||
Alemanya | 28 - 24 | Noruega | Tele2 Arena, Estocolm |
Màxims golejadors
Posició | Jugador | Equip | Gols |
---|---|---|---|
1 | Mathias Gidsel | Dinamarca | 60 |
2 | Erwin Feuchtmann | Xile | 54 |
3 | Juri Knorr | Alemanya | 53 |
4 | Simon Pytlick | Dinamarca | 51 |
5 | Bjarki Mar Elisson | Islàndia | 45 |
6 | Richárd Bodó | Hongria | 44 |
Kay Smits | Països Baixos | 44 | |
Alex Dujshebaev | Espanya | 44 | |
9 | Mikkel Hansen | Dinamarca | 41 |
Ali Mohamed | Egipte | 41 | |
11 | Johannes Golla | Alemanya | 40 |
Ahmad Madadi | Qatar | 40 | |
Eric Johansson | Suècia | 40 | |
14 | Sander Sagosen | Noruega | 39 |
Sebastian Barthold | Noruega | 39 | |
16 | Abdi Ayoub | Algèria | 38 |
Hampus Wanne | Suècia | 38 |
Classificació Final
Posició | Equip |
---|---|
1 | Dinamarca |
2 | França |
3 | Espanya |
4 | Suècia |
5 | Alemanya |
6 | Noruega |
7 | Egipte |
8 | Hongria |
9 | Croàcia |
10 | Eslovènia |
11 | Sèrbia |
12 | Islàndia |
13 | Portugal |
14 | Països Baixos |
15 | Polònia |
16 | Bahrain |
17 | Brasil |
18 | Montenegro |
19 | Argentina |
20 | Estats Units |
21 | Bèlgica |
22 | Qatar |
23 | Cap Verd |
24 | Iran |
25 | Tunísia |
26 | Xile |
27 | Macedònia del Nord |
28 | Corea del Sud |
29 | Aràbia Saudita |
30 | Marroc |
31 | Algèria |
32 | Uruguai |
Referències
- ↑ «Web oficial del Campionat del Món d'Handbol masculí 2023» (en anglès). Arxivat de l'original el 31 de gener 2023. [Consulta: 5 gener 2023].
- ↑ «Denmark write history with otherwordly Three-Peat» (en anglès). IHF, 29-01-2023.
- ↑ «Poland/Sweden 2023 All-Star Team Revealed» (en anglès). IHF, 29-01-2023.
- ↑ «Netherlands and Slovenia receive wild cars for Poland/Sweden 2023» (en anglès). IFH. [Consulta: 5 gener 2023].
- ↑ «Goalscorers» (en anglès). IHF. [Consulta: 29 gener 2023].